Radio Białystok | Wiadomości | Szpital w Grajewie jest gotowy na przyjęcie części pacjentów z Augustowa

Szpital w Grajewie jest gotowy na przyjęcie części pacjentów z Augustowa

autor: Paweł Wądołowski

21.10.2020, 15:19, akt. 15:31

Placówka z Augustowa, zgodnie z decyzją wojewody podlaskiego, ma leczyć tylko osoby zarażone koronawirusem. Jak mówi dyrektor grajewskiego szpitala Sebastian Wysocki, może on przyjąć pacjentów na sześć oddziałów.

Fot. Adam Dąbrowski
Fot. Adam Dąbrowski

- Szpital w Grajewie jest przygotowany na przyjęcie części pacjentów szpitala ogólnego w Augustowie. Zadeklarowaliśmy pomoc, jesteśmy gotowi i czekamy na odzew ze strony szpitala w Augustowie. W tym momencie możemy przyjąć pacjentów do oddziałów: kardiologii, internistycznego, chirurgicznego, ortopedycznego, dziecięcego a także ginekologiczno-położniczego - mówi dyrektor Sebastian Wysocki.

Przyjecie pacjentów z Augustowa nie oznacza, że dla osób z powiatu grajewskiego nie będzie już miejsc w szpitalu.

Na ten moment rozważamy możliwość powiększenia ilości łóżek w szpitalu, gdyby taka sytuacja zaistniała. Gdyby ta ilość pacjentów augustowskich była zdecydowanie duża, wtedy będziemy dostawiać dodatkowe łóżka. Staramy się tak funkcjonować, abyśmy zabezpieczyli przede wszystkim naszym pacjentom u powiatu grajewskiego bezpieczeństwo, ale także musimy rozważać wszelkie scenariusze dotyczące pacjentów augustowskich. Na ten moment personel pielęgniarski i lekarski mamy zapewniony

- mówi Sebastian Wysocki.

Pacjenci ze szpitala w Augustowie, którzy wymagają dalszego leczenia, będą przeniesieni do Grajewa i Suwałk, a pozostali mają być wypisani. W Augustowie ma być 145 łóżek dla osób chorych na koronawirusa.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kłopoty finansowe Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy

21.10.2020, 14:54

„Obecny poziom finansowania Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy nie pozwala na pokrycie kosztów prowadzenia działalności. Dokonujemy wszelkich starań, by nie utracić płynności finansowej” – pisze dyrektor szpitala Ewa Zgiet w odpowiedzi na interwencję związkowców w sprawie finansowania placówki.


Premier: mamy do czynienia z drugą falą epidemii, ale być może grozi nam też trzecia

21.10.2020, 12:20

Mamy obecnie do czynienia z drugą falą epidemii, ale być może grozi nam też trzecia fala, bo jesteśmy zależni od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo lub szczepionka na koronawirusa - mówił w środę (21.10) w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.


Wiemy, który obiekt w Białymstoku będzie przekształcony w szpital polowy dla pacjentów z COVID-19

22.10.2020, 11:30

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski rekomendował ministerstwu zdrowia halę sportową Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku jako lokalizację na szpital tymczasowy do walki z koronawirusem - poinformowała w środę (21.10) Kamila Ausztol z biura prasowego wojewody podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok