Radio Białystok | Wiadomości | Trzech obcokrajowców z Jagiellonii Białystok powołanych do swoich reprezentacji

Trzech obcokrajowców z Jagiellonii Białystok powołanych do swoich reprezentacji

autor: Wojciech Szubzda

28.10.2020, 09:03, akt. 09:44

Trzech zawodników żółto-czerwonych dostało powołanie do swoich reprezentacji na listopadowe mecze. Chodzi o Litwina Fiodora Cernycha, Islandczyka Bodvara Bodvarssona i Rumuna Bogdana Tiru.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin, 26.09.2020, fot. Joanna Szubzda

Zawodnicy Jagiellonii Białystok, którzy dostali powołania będą mieli okazję wystąpić w listopadowych, towarzyskich meczach i o punkty w Lidze Narodów. Fiodor Cernych jest powołany do reprezentacji Litwy, natomiast Bodvarsson i Tiru są na razie w szerokich kadrach swoich reprezentacji.

Reprezentacja Rumunii - być może z Bogdanem Tiru w składzie - 11 listopada zagra w Ploeszti towarzysko z Białorusią, 15 listopada w Bukareszcie zmierzy się z Norwegią w Lidze Narodów, a 18 listopada w ramach tych samych rozgrywek zagra z Irlandią Północną w Belfaście.

Bodvar Bodvarsson został powołany do szerokiej kadry reprezentacji Islandii na mecz barażowy EURO 2021 z Węgrami (12 listopada), a także spotkania z Danią (15 listopada) i Anglią (18 listopada) w Lidze Narodów.

Litwini rozegrają trzy spotkania - jedno towarzyskie z Wyspami Owczymi na swoim terenie (11.11) oraz z Białorusią (15.11) i Kazachstanem (18.11) w ramach rozgrywek Ligi Narodów na wyjeździe.

źródło: jagiellonia.pl | red: wsz

Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Żółto-czerwoni ulegli w sobotę (24.10) Śląskowi Wrocław 0:1 (0:0). Jedynego gola na początku drugiej połowy zdobył Mateusz Praszelik, wykorzystując błąd Bartosza Bidy, który na własnej połowie zagrał w kierunku bramki.

Zając: Śląsk był bardzo dobrze zorganizowany [wideo]

24.10.2020, 20:07

Jagiellonia Białystok przegrywa ze Śląskiem Wrocław - przy bramce zawinił Bartosz Bida

24.10.2020, 19:26

Jagiellonia Białystok przegrała pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Żółto-czerwoni ulegli w sobotę (24.10) Śląskowi Wrocław 0:1 (0:0). Jedynego gola na początku drugiej połowy zdobył Mateusz Praszelik, który wykorzystał błąd Bartosza Bidy, który na własnej połowie zagrał w kierunku bramki.

Historia Jagiellonii Białystok

20.10.2020, 20:55

W tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia Jagiellonii Białystok.

Romanczuk: zostawiliśmy na boisku wiele zdrowia [wideo]

18.10.2020, 00:34

Jagiellonia, po trzytygodniowej przerwie wróciła do gry. Podejmowała na własnym stadionie zespół Lecha Poznań. Białostocki klub wygrał z Kolejorzem 2:1 po golach Tarasa Romanczuka i Macieja Makuszewskiego. Kontaktową bramkę z rzutu karnego dla gości zdobył Jakub Moder.

Bogdan Zając: determinacja i wola walki pomogły nam w zwycięstwie [wideo]

18.10.2020, 00:20

"Obrona Białegostoku" - Jagiellonia pokonała Lecha Poznań 2:1 [zdjęcia, wideo]

18.10.2020, 08:35