Radio Białystok | Wiadomości | Koniec kultowej Bohemy w Supraślu. Jak radzą sobie inne restauracje w regionie?

Koniec kultowej Bohemy w Supraślu. Jak radzą sobie inne restauracje w regionie?

autor: Wojciech Szubzda

29.10.2020, 15:58, akt. 16:12

Zamknięte restauracje, niewielu kuracjuszy i pustki na bulwarach. Supraśl - jak wiele innych turystycznych i uzdrowiskowych miast - w czasie pandemii przeżywa trudne chwile.

Bohema w Supraślu, fot. Wojciech Szubzda
Bohema w Supraślu, fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Koniec kultowej Bohemy w Supraślu. Jak radzą sobie inne restauracje w regionie? - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Najbardziej tracą restauratorzy i branża hotelowa - wszystko przez brak turystów. Dodatkowo - jedna z najbardziej znanych restauracji w Supraślu - Bohema - właśnie jest likwidowana. Właściciele lokalu, który mieści się przy Liceum Plastycznym, tłumaczą, że to jednak nie z powodu pandemii.

- My znikamy, ale nazwa być może pozostanie - mówi właścicielka Bohemy Monika Kurza.


Likwidacja Bohemy nie jest spowodowana koronawirusem, chociaż większość osób tak uważa, że jest to upadek przedsiębiorczości. Tak nie jest. Z mojego doświadczenia ten sezon był najlepszy w ostatnich 10 latach, jak tutaj jesteśmy. Także to nie jest decyzja spowodowana epidemią. Po prostu mamy inne plany na życie i przyszłość i tak wyszło, że to się zbiegło - tłumaczy Monika Kurza.


Z kolei inni restauratorzy muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości, w której od pewnego czasu mogą sprzedawać dania tylko na wynos. Jedną z supraskich restauracji, która tak właśnie funkcjonuje jest "Jarzębinka".

Jeden ze współwłaścicieli restauracji - Jan Siehieńczuk mówi, że jest sporo zamówień na wynos i restauratorzy jakoś sobie radzą.

- Do lokalu może wejść maksymalnie trzech klientów. Składamy zamówienie, każdy dostaje z klientów numerek, czeka na zewnątrz, aż będzie gotowe i wtedy wynosimy - tłumaczy Jan Siehieńczuk.

Przedsiębiorcom, którym spadły dochody, chce pomóc samorząd. Burmistrz Radosław Dobrowolski zapowiada, że zaproponuje radnym propozycję uchwały, która zwolni lokalnych przedsiębiorców z wybranych branż z lokalnych podatków. Szczegóły jeszcze są opracowywane.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Branża fitness zmaga się z kolejnym lockdownem

28.10.2020, 15:09

Walczymy o przetrwanie – tak o swojej działalności mówią właściciele klubów fitness. Od ponad tygodnia branża ta zmaga się z drugim w tym roku lockdownem związanym z pandemią koronawirusa.


Przedsiębiorcy mają jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów zwalniających z opłacania składek

28.10.2020, 13:56

Osoby, które chcą skorzystać ze zwolnienia muszą przekazać dokumenty do ZUS-u najpóźniej do końca października - mówi rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego Katarzyna Krupicka.


Branża gastronomiczna prosi prezydenta Białegostoku o pomoc

27.10.2020, 17:52

Białostoccy przedsiębiorcy apelują do prezydenta miasta m.in. o zwolnienie z czynszów za lokale komunalne lub ulgi w opłatach. Chodzi głównie o branżę gastronomiczną, która - decyzją rządu - może sprzedawać jedzenie tylko na wynos.


Wiceminister sportu: Trwa opracowanie propozycji dla branży fitness, basenów i siłowni

27.10.2020, 17:01

Rządzący opracowują założenia propozycji dla branży fitness, basenów czy siłowni w kontekście zagrożenia koronawirusem - poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka.


Branża hotelarska walczy o przetrwanie

26.10.2020, 07:25

Podlascy przedsiębiorcy, którzy najbardziej tracą z powodu obostrzeń, z niecierpliwością czekają na kolejne rządowe propozycje pomocy.


Branża eventowa i weselna w kryzysie

23.10.2020, 07:20

W czasie pandemii praktycznie z dnia na dzień zostali bez pracy. Przedstawiciele branży eventowej i weselnej nie mogą prowadzić działalności.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


11. Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
20.04.2024, 07:41, akt. 21.04.2024, 00:38

Drugi dzień 11. Targów Książki w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok