Radio Białystok | Wiadomości | #szybcyizdrowi - akcja Białostockiego Centrum Onkologii nt. profilaktyki nowotworów u mężczyzn

#szybcyizdrowi - akcja Białostockiego Centrum Onkologii nt. profilaktyki nowotworów u mężczyzn

2.11.2020, 16:27, akt. 16:43

Przypominanie panom, jak ważne są badania profilaktyki nowotworów tzw. męskich to główny cel akcji #szybcyizdrowi, którą w listopadzie prowadzi Białostockie Centrum Onkologii.

Akcja #szybcyizdrowi, źródło Facebook BCO
Akcja #szybcyizdrowi, źródło Facebook BCO

BCO przyłączyło się do ogólnoświatowej akcji "Movember"

Szpital przyłączył się w ten sposób do corocznej organizowanej na świecie w listopadzie społecznej akcji "Movember" (zbitki z ang. słów moustache (wąsy) i november (listopad)), której celem jest profilaktyka raka prostaty i jąder. Symbolem akcji są wąsy.

W tym roku w Białostockim Centrum Onkologii o badaniach przypomina panom nadrukowany symbol wąsów umieszczony na maseczkach zasłaniających usta i nos, noszonych przez wszystkich w związku z pandemią koronawirusa. Szpital rozesłał do znanych mężczyzn w regionie około stu takich maseczek. Prosi ich o sfotografowanie się w takiej maseczce, publikację zdjęcia w mediach społecznościowych i mówienie o akcji.

Także przez cały listopad, od poniedziałku do piątku, przez godzinę dziennie (14-15) w szpitalu panowie mogą też telefonicznie (790 514 141) skorzystać z konsultacji urologicznych.


Im szybciej wykryty nowotwór, tym większa szansa na jego wyleczenie

Lekarze przypominają panom, że im nowotwór szybciej wykryty, tym większa szansa na jego wyleczenie. Zachęcają też do regularnych badań, mimo pandemii. "Pamiętajmy, że dbanie o swoje zdrowie to nie jest tylko listopad, to jest cały rok. Mężczyźni, zarówno młodsi jak i starsi powinni badać się regularnie zwłaszcza teraz, w tym całym zamieszaniu, które jest wokół nas" - podkreśla w przekazanej przez szpital informacji prasowej urolog dr Marcin Chlabicz, który zachęca panów do korzystania z konsultacji.

Jednym z ambasadorów akcji jest sportowiec, kierowca, pilot rajdowy Jarosław Kazberuk.

"Nazywam się Jarek Kazberuk. Ścigam się w największych supermaratonach na świecie. Niejeden rajd przejechałem, niejedną bitwę wygrałem. Nie traćmy czasu, bądźmy szybcy i zdrowi (#szybcyizdrowi)" - mówi Kazberuk do panów w filmiku akcji BCO w mediach społecznościowych. źródło: PAP | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital BCO kupi sprzęt laboratoryjny do diagnostyki m.in. koronawirusa

22.10.2020, 15:28

600 tys. zł dotacji na sprzęt laboratoryjny i diagnostyczny do oznaczania różnych wirusów, np. koronawirusa, wirusa HIV, HPV, HBV czy grypy dostanie Białostockie Centrum Onkologii - zdecydował w czwartek (22.10) zarząd województwa podlaskiego.


Bezpłatne badania znamion w Białostockim Centrum Onkologii

19.10.2020, 12:35

Szkolenia lekarzy rodzinnych oraz badania znamion skóry to niektóre elementy projektu profilaktyki nowotworów skóry we wschodniej Polsce, który jest realizowany w województwach podlaskim i lubelskim. Edukacją, konsultacjami będzie łącznie objętych blisko 2,9 tys. osób


Symboliczne obchody Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

15.10.2020, 13:12

Wypuszczeniem w niebo różowych baloników i sadzeniem cebulek kwiatów przed Białostockim Centrum Onkologii obchodzono w czwartek (15.10) w Białymstoku Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, który przypada 15 października.


Europejski Tydzień Urologii - BCO prowadzi bezpłatne porady telefoniczne

22.09.2020, 09:27

Pacjenci z niepokojącymi objawami, którzy z powodu pandemii boją się iść do przychodni, mogą skorzystać z bezpłatnych porad telefonicznych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok