Radio Białystok | Wiadomości | Samorządowcy z całej Polski apelują do premiera o wspólne konsultacje dotyczące walki z pandemią

Samorządowcy z całej Polski apelują do premiera o wspólne konsultacje dotyczące walki z pandemią

autor: Ryszard Minko

3.11.2020, 17:52, akt. 17:58

Prezydent Białegostoku wraz z samorządowcami z całej Polski apeluje do premiera o wspólne konsultacje dotyczące walki z pandemią.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Prezydenci miast i wójtowie zrzeszeni w Stowarzyszeniu Samorządy dla Polski oraz w Ruchu Wspólna Polska wzięli udział we wtorkowym (03.11) spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – najważniejsze są wcześniejsze konsultacje obostrzeń.

- Przede wszystkim partnerskie traktowanie i konsultacje. Jeżeli chcemy efektywnie walczyć z koronawirusem, musimy znać strategię rządu, musimy mieć poczucie, że te wszystkie kroki, które rząd chce wprowadzać w życie są z nami naprawdę konsultowane. Dzisiaj niestety mamy do czynienia z taką sytuacją, kiedy często jesteśmy zaskakiwani decyzjami rządu - mówi Rafał Trzaskowski.

Samorządowcy proponują konkretne rozwiązania mające poprawić walkę z pandemią. To między innymi zmiany w testowaniu zakażonych, wydłużenie czasu kwarantanny czy na przykład szersze wykorzystanie izolatoriów – na co zwraca uwagę prezydenta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

- Myślę, że pewnym takim rozwiązaniem, żeby odciążyć troszkę służbę zdrowia, są izolatoria dla osób, które mogą już opuścić szpital, nie muszą tam być. W związku z tym postulujemy aby określić wskazania do skierowania do izolatorium - mówi Tadeusz Truskolaski.

Samorządowcy proponują także wzmocnienie pracy państwowej inspekcji sanitarnej, przywrócenia 14-dniowej kwarantanny czy szerszego testowania pracowników medycznych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Podlaskiem jest 1250 łóżek dla chorych na koronawirusa - zajęte są 703

3.11.2020, 17:41

W Podlaskiem przybyło ponad 300 szpitalnych łóżek dla pacjentów z Covid-19 oraz 5 respiratorów do ratowania życia w najcięższych przypadkach. We wtorek (03.11) wieczorem Podlaski Urząd Wojewódzki podał najnowsze dane dotyczące dostępności specjalistycznego leczenia zakażonych pacjentów.


Niedzielski: wprowadzamy nową strategię walki z pandemią

3.11.2020, 16:06

Dopuszczenie testu antygenowego do stwierdzenia przypadku COVID-19 oraz automatyczna kwarantanna dla domowników osób z pozytywnymi wynikami testu, to jak zaznaczył we wtorek (3.11) minister zdrowia Adam Niedzielski - dodatkowe rozwiązania w walce z pandemią wprowadzane w ramach strategii 3.0.


Sebastian Wysocki

3.11.2020, 16:35

Grajewski szpital nie jest gotowy na przekształcenie go w placówkę tylko dla zakażonych koronawirusem - mówi jego dyrektor Sebastian Wysocki.


Działa infolinia Grupy Ratowniczej Nadzieja - można poprosić o zrobienie zakupów czy porozmawiać z psychologiem

3.11.2020, 13:36

Można poprosić o pomoc w poszukiwaniu zaginionej osoby, zrobienie zakupów, ale także porozmawiać z psychologiem. Tak działa infolinia Nadziei pod numerem 600 100 260 - mówi szef prowadzącej ją Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży Jakub Brzeziak.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok