Radio Białystok | Wiadomości | Niektórzy białostoccy radni chcą, by w mieście powstała mniejsza hala sportowa

Niektórzy białostoccy radni chcą, by w mieście powstała mniejsza hala sportowa

autor: Edyta Wołosik

25.11.2020, 18:39, akt. 18:48

Nie oznacza to rezygnacji z planów budowy dużej hali widowiskowo - sportowej, ale w Białymstoku powinien też powstać mniejszy obiekt. Tak uważa większość radnych z Komisji Sportu i Turystyki. Na środowym (25.11) posiedzeniu przyjęli oni poprawkę do projektu przyszłorocznego budżetu miasta. Na razie nie oznacza to jednak, że ta nowa inwestycja będzie w planach na 2021 rok.

sociopat_empat, Fotolia.com
sociopat_empat, Fotolia.com

Niektórzy białostoccy radni chcą, by w mieście powstała mniejsza hala sportowa - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Od lat są plany budowy przy ul. Ciołkowskiego hali widowiskowo - sportowej na 5 tysięcy miejsc z możliwością tysiąca dostawek. Było już pozwolenie na budowę, ale uchylono je po skardze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który znajduje się w sąsiedztwie planowanej inwestycji. Koszt budowy szacowany jest obecnie na 200 milionów złotych, przy czym w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano 300 tysięcy złotych. 

Jak mówi skarbnik miasta Stanisława Kozłowska, są to pieniądze na wycinkę drzew w strefie ochronnej ogródka IMiGW, jeśli dojdzie do porozumienia, ale zastrzega też, że obiekt raczej nie powstanie do 2025 roku.  

Dlatego radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Putra zaproponował, by rozpocząć prace nad mniejszą halą, dla 2,5, 3 tysięcy widzów, a więc i dużo - jego zdaniem, nawet cztery razy tańszą, nie rezygnując z planów budowy dużej hali. Jak mówi: "takie jest oczekiwanie środowiska sportowego i czas zacząć działać, a nie tylko mówić, że w Białymstoku taki obiekt jest potrzebny i że powstanie, bo lata mijają, a hali jak nie było, tak nie ma".

Przeciwko poprawce było czterech radnych z Komisji Sportu i Turystyki, wśród nich Andrzej Perkowski z Koalicji Obywatelskiej, według którego wprowadzanie nowej inwestycji do budżetu miasta nie ma większego sensu, skoro władze Białegostoku nie rezygnują z planów budowy dużej hali.  

I choć poprawkę poparła większość, bo 8 radnych z Komisji Sportu i Turystyki, nie oznacza to jednak, że znajdzie się ona w przyszłorocznym budżecie. Może tak się stać, jeśli wprowadzi ją autopoprawką prezydent miasta, choć jest to wątpliwe, bo Tadeusz Truskolaski już wcześniej mówił, że jest zwolennikiem budowy dużej hali, albo jeśli podczas głosowania nad poprawkami 14 grudnia jej wprowadzenie poprze większość z 28 radnych. 

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwa obiekty sportowe w gminie Suchowola przejdą modernizację

31.10.2020, 07:12

To inwestycja, która najbardziej ucieszy uczniów i wuefistów z gminy Suchowola. Dwa przyszkolne obiekty sportowe przejdą gruntowną modernizację.


Działa już hala sportowa przy ul. Broniewskiego w Białymstoku

6.10.2020, 16:26

To jedna z nowocześniejszych hal sportowych w Białymstoku. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i drużyny sportowe mogą już korzystać z obiektu przy ul. Broniewskiego.


Otwarcie sportowej hali pneumatycznej przy suwalskiej Szkole Podstawowej nr 6 opóźni się nawet o rok

25.09.2020, 09:42

Inwestycja ruszy, jeżeli Ministerstwo Sportu i Turystyki wyda zgodę na lokalizację w bliższej od wymaganej przepisami odległości od bloków.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok