Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńscy funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Ostrołęce nielegalny salon gier hazardowych

Łomżyńscy funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Ostrołęce nielegalny salon gier hazardowych

26.11.2020, 10:18, akt. 10:34

Trzy urządzenia używane do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła KAS w Ostrołęce. Służba celno-skarbowa przypomina, że za taką działalność grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy automat.

fot. Podlaska KAS
fot. Podlaska KAS

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze KAS z Łomży. Wcześniej ustalili, że w jednym z ostrołęckich lokali urządzane są nielegalne gry hazardowe.


Ustalenia mundurowych okazały się trafne. Po wejściu do lokalu zabezpieczonego m.in. w zamek na elektromagnes oraz wyposażonego w monitoring służący do selekcji klientów, funkcjonariusze znaleźli trzy nielegalnie działające urządzenia do gier hazardowych - poinformował w czwartek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.


Administracja celno-skarbowa przypomina, że oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.


W ubiegłym roku podlaska KAS zabezpieczyła w sumie ponad 80 nielegalnych automatów do gier hazardowych. 


Kwota kar wymierzonych w związku z nielegalnym hazardem wyniosła 12,4 mln zł (to kary naliczone też za automaty zatrzymane np. w 2018 r. po zakończeniu postępowań karno-skarbowych). Karani mogą być nie tylko właściciele nielegalnych automatów, ale też osoby, które wystawiają takie automaty w swoich lokalach.

W tym roku zabezpieczono ponad dwadzieścia kolejnych automatów i komputerów, podczas akcji przeprowadzonych m.in. w Łomży i Wysokiem Mazowieckiem.

Administracja celno-skarbowa przypomina, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie kilka salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę w tym zakresie - Totalizator Sportowy.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaska KAS zlikwidowała w Ostrołęce nielegalny salon gier hazardowych

18.09.2020, 08:38

Pięć urządzeń używanych do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła KAS w Ostrołęce (Mazowieckie). Służba celno-skarbowa przypomina, że za taką działalność grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy automat.


W Łomży zlikwidowano trzy nielegalne salony gier hazardowych

17.06.2020, 08:59

W sumie 10 automatów i komputerów używanych do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła KAS we wspólnej akcji z policją w trzech lokalach w Łomży. Służba celno-skarbowa przypomina, że za taką działalność grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy automat.


Funkcjonariusze KAS przejęli w Wysokiem Mazowieckiem nielegalne automaty do gier

14.05.2020, 09:18

Nielegalne automaty do gier hazardowych i sterydy przejęli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Debaty kandydatów do Sejmu w Polskim Radiu Białystok, Stefan Krajewski, fot. Monika Kalicka
4.12.2021, 07:05, akt. 08:11

Stefan Krajewski kandydatem na szefa PSL-u


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok