Radio Białystok | Wiadomości | Do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku na trasie Łomża - Zambrów

Do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku na trasie Łomża - Zambrów

1.01.2021, 08:37, akt. 15:02

Na trzy miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o spowodowanie i ucieczkę z miejsca wypadku, w którym na trasie Łomża - Zambrów zginął jadący z nim pasażer. Wstępnie policja przyjęła, że kierowcą była osoba, która zginęła i że jechała ona sama.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Do wypadku doszło wieczorem w sobotę (26.12), w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na drodze krajowej nr 63 między miejscowościami Podgórze i Wygoda. Policja informowała wówczas, że osobowy volkswagen passat dachował, a zginął kierujący nim mężczyzna. Wstępne informacje mówiły o tym, że jechał sam, a siła uderzenia była tak duża, iż po wypadku wypadł z auta.

W czwartek (31.12) Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała w opublikowanym na swojej stronie komunikacie, że - na wniosek nadzorującej śledztwo miejscowej prokuratury rejonowej - decyzją sądu do aresztu trafił mężczyzna, który rzeczywiście miał kierować tym samochodem. Podejrzany jest on nie tylko o spowodowanie wypadku, ale też o ucieczkę z tego miejsca; to w przypadku skazania oznacza surowszą karę.

Jak podała prokuratura, zarzut dotyczy nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że na prostym odcinku drogi kierowca zjechał na pobocze, następnie pojazd uderzył w drzewo, przewracając się na dach, w wyniku czego pasażer doznał obrażeń ciała skutkujących zgonem. "Podejrzany następnie zbiegł z miejsca zdarzenia" - podali śledczy w komunikacie.

Kierowca został zatrzymany dzień po wypadku. Przyznał się, ale odmówił składania wyjaśnień.

źródło: PAP | red: mag, bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek przy pracy zakończony kalectwem - sąd ustala odpowiedzialność prezesa firmy

4.12.2020, 13:24

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się w piątek proces dotyczący wypadku przy pracy zakończonego trwałym kalectwem pracownika. Sąd musi ocenić, jak daleko sięga odpowiedzialność prezesa firmy za taki wypadek. W pierwszej instancji zapadł wyrok skazujący.


Litewski kierowca skazany za wypadek, w którym zginęły dwie osoby

27.11.2020, 07:20

Rok więzienia i roczny zakaz prowadzenia pojazdów - taką karę orzekł w czwartek (26.11) białostocki sąd rejonowy w procesie Litwina oskarżonego o spowodowanie blisko rok temu wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby.


Mężczyzna, który stracił oko podczas pokazu walk rycerskich, nie dostanie zadośćuczynienia

24.11.2020, 18:02

Samorząd województwa podlaskiego nie ponosi odpowiedzialności za kalectwo doznane przez uczestnika pokazowych walk rycerskich na festynie, którego samorząd był współorganizatorem - uznał we wtorek (24.11) Sąd Okręgowy w Białymstoku i oddalił powództwo o 300 tys. zł zadośćuczynienia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok