Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczynają się dwutygodniowe ferie

Rozpoczynają się dwutygodniowe ferie

autor: Ryszard Minko

4.01.2021, 07:10, akt. 13:33

W poniedziałek (04.01) rozpoczynają się dwutygodniowe ferie, ale w żadnym stopniu nie będą przypominały dotychczasowej przerwy zimowej.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Półkolonie tylko dla uczniów z klas I-IV szkoły podstawowej

Jak wynika z rozporządzenia ministra edukacji, w tym roku z powodu pandemii w czasie ferii można organizować jedynie półkolonie dla uczniów z klas I-IV szkoły podstawowej, a także obozy szkoleniowe dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego. Co ważne, grupy uczestników nie mogą przekraczać 12 osób, a zajęcia powinny odbywać się w reżimie sanitarnym.

Organizatorem takiego wypoczynku mogą być jedynie szkoły i placówki oświatowe, organizacje harcerskie oraz organy prowadzące szkoły.


Oferta zimowego wypoczynku dla dzieci jest znikoma

Wprowadzone obostrzenia doprowadziły do tego, że w największych podlaskich miastach oferta zimowego wypoczynku dla dzieci jest znikoma. Jedynie w Białymstoku zarejestrowano 39 miejsc – głównie w niektórych szkołach podstawowych, ale już w Suwałkach to tylko 3 oferty dostępne dopiero w drugim tygodniu ferii i to organizowane tylko przez jedną akademię piłkarską.

Natomiast w Łomży, Hajnówce, Siemiatyczach i Bielsku Podlaskim nie zarejestrowano ani jednej placówki, w której dzieci będą mogły spędzić część zimowych wakacji.

W tym roku z powodu trwającej pandemii zimowe ferie w całej Polsce odbywają się w tym samym terminie od 4 do 17 stycznia. Na razie nie wiadomo, czy po tym czasie przynajmniej część uczniów wróci do nauki w szkołach.

| red: mag, bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jeżeli uczniowie wrócą do szkół, lekcje będą w pełnym reżimie sanitarnym - zapowiada wiceminister

3.01.2021, 12:13

Od efektów naszych świątecznych zachowań i dostosowywania się do obostrzeń narodowej kwarantanny będzie zależał powrót części uczniów do szkół po feriach. Mówił o tym w Białymstoku wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.


W Dzienniku Ustaw opublikowano rządowe rozporządzenie dotyczące COVID-19

22.12.2020, 08:18

W Dzienniku Ustaw opublikowano rządowe rozporządzenie "w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" koronawirusa.


Prof. Horban: każde działanie ograniczające transmisję wirusa jest sensowne

18.12.2020, 09:36

Każde działanie ograniczające transmisję wirusa jest sensowne i słuszne – powiedział w piątek rano w TOK FM główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban, odnosząc się do pytania, czy widzi sens w tym, by dzieci nie wyjeżdżały na ferie.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok