Radio Białystok | Wiadomości | W gminie Ciechanowiec będzie kilka nowych placówek społecznych

W gminie Ciechanowiec będzie kilka nowych placówek społecznych

autor: Adam Dąbrowski

8.01.2021, 14:15, akt. 14:45

Kilka nowych placówek społecznych powstanie w tym roku w gminie Ciechanowiec.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Samorząd otrzymał m.in. dofinansowanie i rozpoczyna tworzenie i wyposażanie klubu dla prawie 40 seniorów w samym Ciechanowcu. Ale to dopiero początek - mówi burmistrz Eugeniusz Święcki.  

- Złożyliśmy dwa kolejne wnioski na kluby seniora w miejscowości Malec, jak też w miejscowości Czaje. Żłobek na który pozyskaliśmy prawie 2 miliony złotych będzie tworzony na 32 dzieci. Złożyliśmy również wniosek na ponad 2,5 miliona złotych. Będziemy tworzyć świetlicę socjalną dla dzieci z rodzin potrzebujących pomocy, jak też mieszkania chronione - mówi burmistrz.

Władze Ciechanowca chcą także utworzyć w gminie Centrum Opiekuńczo-Mieszkaniowe. I chociaż próby zdobycia pieniędzy na ten cel na razie nie przyniosły pozytywnych rezultatów, to pomysł nadal jest aktualny – zapewnia burmistrz.

Ciechanowiec jako jeden z pięciu samorządów w Podlaskiem zdobył grant z PFRON na usługi transportu indywidualnego "door to door". Jednocześnie jest jedyną gminą w naszym województwie, która z tych pieniędzy ułatwi także dostęp do mieszkań osobom niepełnosprawnym.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Perlejewie powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych

29.12.2020, 15:35

Do końca 2022 r. centrum opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych, które ma służyć m.in. rehabilitacji i aktywizacji tych osób, powstanie w Perlejewie – poinformowano we wtorek (29.12) na konferencji prasowej. Będzie to druga taka placówka w regionie.


Po blisko 10 latach przerwy znów funkcjonuje posterunek policji w Grodzisku

16.10.2020, 14:46

Ma to ułatwić dostęp mieszkańców do funkcjonariuszy. Placówkę zamknięto pod koniec 2010 roku ze względu m.in. na zły stan techniczny budynku. Od tamtej pory nie było jednostki policji w Grodzisku, a funkcjonariuszy przeniesiono do w Dziadkowic.


Podopieczni noclegowni Fundacji Dialog w Białymstoku sami remontują placówkę

19.08.2020, 14:19

Chcą polepszyć warunki w ośrodku, a przy okazji nauczyć się zawodu. Podopieczni noclegowni dla osób bezdomnych, prowadzonej przez Fundację Dialog w Białymstoku, samodzielnie remontują placówkę. Potrzebują jednak wsparcia finansowego oraz materiałów budowlanych, dzięki którym będzie możliwe dokończenie remontu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok