Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka policja i KAS zlikwidowały "dziuplę" z papierosami

Białostocka policja i KAS zlikwidowały "dziuplę" z papierosami

8.01.2021, 14:51, akt. 14:55

Białostocka policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o handel papierosami z przemytu. W mieszkaniu oraz wynajmowanym garażu zabezpieczono łącznie ponad 3,4 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej przekraczającej 45 tys. zł.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Wprowadzenie na rynek takiej ilości nielegalnych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków - poinformował w piątek (08.01) zespół prasowy podlaskiej policji.

Zatrzymani o paserstwo akcyzowe to 60-letnia kobieta i jej 40-letni syn. Akcja została przeprowadzona przez policjantów razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, by sprawdzić informacje o handlu papierosami zza wschodniej granicy. Najpierw przeszukany został garaż na jednym z białostockich osiedli, formalnie wynajmowany przez 40-latka; tam zabezpieczono 1,1 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Potem podobne czynności przeprowadzono w mieszkaniu matki tego mężczyzny. Tam służby znalazły 2,3 tys. paczek papierosów różnych marek; podobnie jak w garażu papierosy nie miały polskich znaków akcyzy. Podejrzanym grożą wysokie grzywny.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rekordowy przemyt papierosów udaremniony przez podlaską SG i KAS

8.12.2020, 07:38

Przemyt w dwóch ciężarówkach łącznie blisko 1,3 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremnili we wspólnej akcji funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG i KAS z Białegostoku. Wartość kontrabandy została oszacowana na ponad 18,2 mln zł.


Nielegalne towary częściej rozprowadzane w przesyłkach kurierskich - to efekt zamknięcia granic

6.12.2020, 14:31

W czasie pandemii zmienił się sposób przemytu nielegalnych towarów oraz ich dystrybucji. Na przykład papierosy przewożone są w samochodach ciężarowych i coraz częściej rozprowadzane w przesyłkach kurierskich - mówi szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.


Podlaska KAS udaremniła próbę przemytu papierosów

2.12.2020, 10:17

Prawie 1,3 tys. paczek papierosów z przemytu znaleziono w skrytkach ciężarówki zatrzymanej przez funkcjonariuszy KAS do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy. Kontrabanda była schowana w elementach układu wydechowego pojazdu.


Funkcjonariusze podlaskiej KAS udaremnili przemyt leków przez polsko-białoruską granicę

25.11.2020, 11:09

Przemyt farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Bobrownikach.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok