Radio Białystok | Wiadomości | W gminie Knyszyn nie ma punktu szczepień przeciwko koronawirusowi

W gminie Knyszyn nie ma punktu szczepień przeciwko koronawirusowi

autor: Renata Reda

8.01.2021, 16:25, akt. 15:24

Gmina Knyszyn, jako jedyna w Podlaskiem mająca własny szpital, nie ma żadnego punktu szczepień przeciwko koronawirusowi.

© kavzov - stock.adobe.com
© kavzov - stock.adobe.com


0:00
0:00
Gmina Knyszyn jako jedyna w Podlaskiem ma własny szpital i nie ma żadnego punktu szczepień przeciwko koronawirusowi - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Knyszyński szpital nie był zainteresowany szczepieniami i nie zgłosił się do konkursu organizowanego przez NFZ. Mieszkańcy będą musieli jeździć w inne miejsca. Choć - jak się okazuje - jeszcze wiele osób do szczepień podchodzi nieufnie.

- Jesteśmy szpitalem węzłowym, a każdy szpital węzłowy ma obowiązek wykonywania szczepień. Uważałam sprawę za załatwioną. Okazało się, że rzeczywiście nie ma nas na tej liście punktów do szczepień. Napisałam pismo do NFZ-tu, że zgłaszamy jak najbardziej chęć szczepień pacjentów. I tak to na razie wygląda - mówi dyrektor szpitala w Knyszynie Ludmiła Łapińska.

Nie wiadomo jeszcze jaką Podlaski Oddział NFZ podejmie decyzję w sprawie zapisania szpitala w Knyszynie na listę punktów szczepień, bo konkurs jest już zamknięty. Dyrektor Maciej Olesiński nie wyklucza jednak, że może znajdzie się jakieś rozwiązanie.Zobacz, gdzie możesz się zaszczepić przeciwko COVID-19 w Podlaskiem [lista punktów]W całym regionie jest 235 punktów szczepień przeciwko koronawirusowi - głównie w przychodniach lekarzy rodzinnych i szpitalach.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prawdopodobnie kolejne grupy pracowników medycznych będą mogły szczepić przeciwko COVID-19

8.01.2021, 12:59

Niewykluczone, że poza lekarzami, kolejne grupy pracowników medycznych będą mogły wykonywać szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wynika z projektowanych przepisów, o których informuje Aptekarz Polski, mają to być także higienistki szkolne, fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni oraz farmaceuci.


Maciej Olesiński

8.01.2021, 08:18

"Żaden mieszkaniec województwa podlaskiego nie zostanie pozbawiony możliwości zaszczepienia się w dogodny dla siebie sposób i w miejscu nieoddalonym zbyt mocno od miejsca zamieszkania" - mówi Maciej Olesiński.


Rząd dofinansuje transport niepełnosprawnych do punktu szczepień

7.01.2021, 16:17

Rząd dofinansuje samorządom transport osób niepełnosprawnych do punktów szczepień przeciw COVID-19 w wysokości 80 proc. - poinformował w czwartek (7.01) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok