Radio Białystok | Gość | Maciej Olesiński - dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ

Maciej Olesiński

dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ

autor: Renata Reda

8.01.2021, 08:18, akt. 09:03

"Żaden mieszkaniec województwa podlaskiego nie zostanie pozbawiony możliwości zaszczepienia się w dogodny dla siebie sposób i w miejscu nieoddalonym zbyt mocno od miejsca zamieszkania" - mówi Maciej Olesiński.

Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda
Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Maciejem Olesińkim rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Za nami prawie 2 tygodnie szczepień przeciwko koronawirusowi. Do końca tego tygodnia tylko w naszym regionie ma być zaszczepionych około siedmiu tysięcy osób - głównie pracowników placówek medycznych. Natomiast 15 stycznia mają rozpocząć się zapisy na szczepienia osób spoza grupy zero. Z dyrektorem Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Maciejem Olesińskim rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Na początek powiedzmy o etapach szczepień, bo każdy będzie musiał czekać w kolejce, w zależności od tego, w jakiej grupie się znajduje. 27 grudnia rozpoczęły się szczepienia osób z grupy 0, głównie pracowników placówek medycznych, społeczeństwo podzielono jeszcze na 3 inne grupy. 


Maciej Olesiński: Narodowy program szczepień przeciwko COVID-19 przewiduje cztery etapy szczepień. Ten etap zerowy, w którym aktualnie jesteśmy - szczepienia są przewidziane dla osób najbardziej narażonych na zakażenie. Od 15 stycznia przewidziana jest możliwość rejestracji na szczepienia już te tak zwane populacyjne, etap ten obejmuje pensjonariuszy domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, funkcjonariuszy i pracowników policji, członków służb ratowniczych, takich jak WOPR, GOPR, TOPR, przede wszystkim seniorów w kolejności od tych najstarszych, a także wszystkie pozostałe służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczycieli.


To pierwsza grupa szczepień, a kogo obejmuje grupa druga i grupa trzecia?


W drugim etapie będą to osoby poniżej 60 roku życia, ale z chorobami przewlekłymi, które zwiększają ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, dotyczyć to też będzie osób, które są w trakcie diagnostyki, czy też leczenia wymagającego ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. W tym etapie mają być też zaszczepione osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne - to jest ten etap drugi. 

Natomiast w etapie 3 będą to przedsiębiorcy, pracownicy sektorów zamkniętych na podstawie przepisów związanych z ograniczeniami w związku z wystąpieniem stanu epidemii i tutaj też wejdą powszechne szczepienia całej pozostałej części dorosłej populacji.


Czy znamy terminy szczepień poszczególnych grup?


Pozostałych terminów jeszcze nie znamy, na tę chwilę aktualna pozostaje data 15 stycznia, jako ten termin od kiedy będzie można zapisywać się na szczepienia w ramach pierwszego etapu. Jest to o tyle istotne, że właśnie dla tych osób będzie w odpowiednim systemie informatycznym wygenerowane e-skierowanie ważne 60 dni i na tej podstawie my dokonując już procesu rejestracji, zapisu na szczepienie wystarczy, że podamy swoje dane osobowe, całość procesu będzie dalej prowadzona w systemie elektronicznym i oczywiście bezpośrednio w gabinecie szczepień.


Czyli w jaki sposób można zapisywać się na szczepienia od 15 stycznia?


Będzie można zarejestrować się na kilka sposobów. Albo przez infolinię - będzie to numer 989 - jest to taki numer bezpłatnej całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień, będzie można to zrobić również przez internetowe konto pacjenta i bezpośrednio w punkcie szczepień.


Niektóre osoby martwią się, że szczepień nie będzie prowadzić ich przychodnia, a jest to utrudnienie zwłaszcza dla starszych pacjentów.


Na danym terenie, mówiąc o danym terenie myślę tutaj - gmina, miasto, powiat - mamy zabezpieczoną wystarczającą liczbę punktów szczepień, żaden mieszkaniec województwa podlaskiego nie zostanie pozbawiony możliwości zaszczepienia się w dogodny dla siebie sposób i w miejscu nieoddalonym zbyt mocno od miejsca zamieszkania. 


Możliwość zaszczepienia się nie ma nic wspólnego z przynależnością do danej przychodni.


Proszę nie utożsamiać takiego przyporządkowania, proszę nie myśleć, że jeśli akurat nasz lekarz, nasza przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej nie jest gabinetem szczepień, to zostaniemy przez to pozbawieni takiej możliwości. Punkty szczepień są dla wszystkich, proszę monitorować, zobaczyć, gdzie są najbliższe punkty i po prostu wybrać jeden z takich punktów.


W powiecie łomżyńskim mieszkańcy aż 5 gmin nie mają punktów szczepień w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, będą musieli jeździć do Łomży. Co z osobami, które nie będą mogły samodzielnie dostać się do stacjonarnego punktu szczepień?


Będą funkcjonowały tak zwane mobilne punkty szczepień, będzie zapewniony transport, osoby, które samodzielnie nie będą w stanie udać się do punktu szczepień, czy tego położonego w swojej gminie, czy w gminie sąsiedniej, będą miały taki transport zapewniony. Będą tak zwane mobilne punkty szczepień, natomiast być może jeszcze inny rodzaj transportu, wszystko okaże się w momencie, gdy te szczepienia będą miały ruszyć.


Zgodnie z zaleceniami ministerstwa zdrowia do punktu szczepień należy przyjść z wypełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego, który można pobrać ze strony internetowej. Nie każdy z pacjentów ma dostęp do internetu, czy każdego to zalecenie obowiązuje?


Decyzja o zakwalifikowaniu na szczepienie należy do lekarza, który będzie kwalifikował. Może się okazać, że ze względu na taki, a nie inny stan zdrowia będziemy poproszeni o to, by zaszczepić się w terminie późniejszym. Takim kwestionariusz i odpowiedzi na umieszczone w nim pytania pozwolą zdecydować lekarzowi, czy w tym momencie możemy się takiemu szczepieniu poddać.


Ale jeżeli przyjdziemy bez tego kwestionariusza?


Otrzymamy go na miejscu do wypełnienia, nie ma tematu, by ktoś został pozbawiony możliwości wypełnienia kwestionariusza kwalifikacyjnego, aczkolwiek oczywiście lekarz będzie mógł zadać zawsze dodatkowe pytania.


Trzeba przyjąć dwie dawki szczepionki w odstępie około 3 tygodni, pacjent będzie więc od razu umawiany na dwie wizyty.


Pacjent też otrzyma SMS-a z informacją o tym, gdzie został umówiony, będzie tam zawarta informacja o wybranym miejscu, o terminie, jako przypomnienie przed wizytą. Natomiast SMS będzie tylko takim swoisty można powiedzieć "przypominaczem", tak jak NFZ przypomina pacjentom o wizycie u specjalisty. W momencie rezerwacji szczepienia dostaniemy pełną informację na temat dwóch wizyt, terminów, godzin.


Czy zakłady pracy będą mogły tworzyć listy pracowników, by na miejscu przeprowadzić szczepienia - na przykład nauczyciele, czy też każdy musi zapisywać się indywidualnie?


Na tę chwilę jeszcze nie wiemy, czy będą tworzone listy pracowników na przykład w zakładach pracy, czy będą organizowane szczepienia wyjazdowe w miejscu pobytu, zwłaszcza że może się okazać, że osoby, które gdzieś tam funkcjonują w zakładzie pracy i mogą być zaszczepione w ramach etapu 3, mogły być również zaszczepione w ramach etapu pierwszego, jako pracownicy rodzin pracowników szpitali na przykład. Może się okazać, że tworzenie takich list do szczepienia w zakładach pracy nie jest w związku z tym zasadne.


Z każdym tygodniem do Polski będzie docierać większa liczba szczepionek, które powinny trafiać do coraz większej liczby osób. Czy będzie zwiększana liczba punktów szczepień?


Na tę chwilę w województwie podlaskim liczba punktów szczepień wynosi aż 235. Województwo pozostaje na tę chwilę zabezpieczone, pacjenci mają i będą mieli dostęp do miejsc, gdzie będą mogli się zaszczepić. Na tę chwilę nie przewiduje się jakiegoś zwiększenia liczby punktów szczepień, w przypadku gdy jeszcze dotrą do nas jakieś deklaracje, to wszystkie je będziemy analizować. Naszym priorytetem i jedynym kryterium, poza kwestiami formalnymi, będzie oczywiście zapewnienie dostępności jak najbliżej miejsca zamieszkania.


 Bardzo dziękuję za rozmowę. Lista punków szczepień w Podlaskiem - sprawdź, gdzie możesz się zapisać| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa, dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
4.10.2023

- Przez osiem lat Europa nie wykształciła żadnych mechanizmów, które likwidowałyby czy ograniczałyby problem migracji - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Bartnicki.

Dariusz Maliszewski, fot. Marcin Gliński

Dariusz Maliszewski [wideo]

lider podlaskiej listy komitetu Polska Jest Jedna w wyborach do Sejmu
3.10.2023

Jeżeli Unia nie będzie chciała tak z nami współpracować, żeby Polska też miała korzyści, to po co tam być? - pyta Dariusz Maliszewski.

fot. Dominik Lubowicki

prof. Jose Florez

Naukowiec z Harvard Medical School w Stanach Zjednoczonych
2.10.2023

- Rewolucja związana z medycyną cyfrową tak naprawdę już dzieję się na naszych oczach - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Jose Florez.


Adam Krętowski, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Krętowski [wideo]

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
2.10.2023

"Widzimy potrzeby, jakie istnieją w społeczeństwie. Zwiększamy liczbę naszych studentów - mamy dzięki temu więcej lekarzy i pielęgniarek. Otwieramy też nowe kierunki" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Krętowski.

Grzegorz Kuczyński i Przemysław Sajewski, fot. Marcin Gliński

Przemysław Sajewski i Grzegorz Kuczyński

biegacz i prezes Fundacji Białystok Biega
29.09.2023

Po raz czwarty w Supraślu odbędzie się impreza biegowa Bison Ultra Trail.

prof. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB
29.09.2023

"Pojemność Europy jest ograniczona. Nie łudźmy się - także możliwości adaptacyjne. One się powoli wyczerpują, a tak naprawdę ten kryzys migracyjny chyba dopiero narasta" - mówił w Polskim Radiu Białystok ekspert ds. bezpieczeństwa z UwB, prof. Daniel Boćkowski.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.


Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.


Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."

fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.


dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.


gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.

Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.

Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.


fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.

dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.


dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok