Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku urzędnicy chcą opracować dokumenty w sprawie powstania basenu olimpijskiego

W Białymstoku urzędnicy chcą opracować dokumenty w sprawie powstania basenu olimpijskiego

autor: Edyta Wołosik

14.01.2021, 18:12, akt. 18:26

To ma być odpowiedź na pytanie, na jaki obiekt jest w Białymstoku zapotrzebowanie. Urzędnicy szukają firmy, która przygotuje studium wykonalności basenu o wymiarach olimpijskich. Nie oznacza to jednak, że inwestycja powstanie w tym, czy nawet w przyszłym roku.

Fotolia.com
Fotolia.com

- To nie jest szukanie odpowiedzi na pytanie, czy basen o wymiarach olimpijskich, powinien w Białymstoku powstać, bo to jest oczywiste, że basenów jest za mało i że jeżeli chcemy urozmaicić ofertę, a przy okazji stwarzać warunki do rozwoju profesjonalnego sportu, to taki obiekt trzeba wybudować - mówi zastępca prezydenta miasta Adam Musiuk.

Basenu o długości 50 metrów, nie tylko w Białymstoku, ale też w województwie podlaskim nie ma. Pozostaje jednak pytanie, czy ma to być obiekt typowo sportowy, czy może urozmaicony też np. zjeżdżalniami. Studium wykonalności ma dać odpowiedź m.in. na to pytanie.  

Temat - jak mówi radny Henryk Dębowski - nie jest nowy, bo klub Prawa i Sprawiedliwości w 2017 roku przeprowadził konsultacje społeczne i konieczność budowy w mieście kolejnego basenu była jednym z tematów podejmowanych przez mieszkańców. Jego zdaniem funkcja sportowa powinna być połączona z rekreacyjną, czyli z aquaparkiem.

Na razie nie ma wskazania konkretnej lokalizacji, choć mówi się o ulicy Andersa. Więcej szczegółów będzie jesienią, bo wtedy ma być gotowe studium wykonalności.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowe bloki na osiedlu Bema? "To jest karygodne" - mówią mieszkańcy

14.01.2021, 12:40

Możliwość budowy bloków w miejscu obecnych budynków handlowo-usługowych - m.in. taki jest plan dla części białostockiego osiedla Bema. Z taką wizją nie zgadzają się jednak mieszkańcy.


Białystok jednym z najmniej zakorkowanych dużych miast w Polsce - wynika z raportu

14.01.2021, 07:10

Jednym z plusów pandemii są mniejsze korki w największych miastach. Jak podają eksperci - ruch zmalał niemal o jedną piątą w skali całego świata.


Blisko 650 paneli fotowoltaicznych zamontowano na budynku KPK w Białymstoku

13.01.2021, 19:08

Blisko 650 paneli fotowoltaicznych o łącznej maksymalnej mocy 202,5 kW zamontowano na dachu i elewacji Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Białymstoku - podało w środę (13.01) miasto. Instalacja ma pokryć ok. 55-60 proc. rocznego zapotrzebowania spółki na energię.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok