Radio Białystok | Wiadomości | Ekstraklasa piłkarska: Jagiellonia - Radnicki Nisz 3:0 w sparingu

Ekstraklasa piłkarska: Jagiellonia - Radnicki Nisz 3:0 w sparingu

17.01.2021, 19:04, akt. 19:07

W rozegranym w niedzielę (17.01) w Belek meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała serbski Radnicki Nisz 3:0. To drugi sparing białostoczan w czasie zgrupowania w Turcji, w pierwszym pokonali KGHM Zagłębie Lubin 2:1.

źródło: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

Bramki w meczu z reprezentantem serbskiej ekstraklasy zdobyli: Chorwat Jakov Puljic, a po przerwie - Hiszpan Fernan Lopez i Przemysław Mystkowski (z rzutu karnego).

Sztab szkoleniowy Jagiellonii mocno rotował w tym spotkaniu składem, zawodnicy zagrali maksymalnie po 60 minut.

Nie zagrali m.in. podstawowi bramkarze Pavels Steinbors i Xavier Dziekoński (w kadrze białostockiej drużyny na obóz przygotowawczy jest aż pięciu golkiperów). Zagrali za to wszyscy nominalni stoperzy, wśród nich 31-letni Chorwat Ivan Runje, który właśnie przedłużył kontrakt z Jagiellonią do połowy 2024 roku oraz Bartosz Kwiecień, który wrócił z wypożyczenia do Arki Gdynia.

Kolejny mecz kontrolny w Turcji Jagiellonia zagra już w poniedziałek (18.01), a przeciwnikiem będzie KF Ballkani z Kosowa. Białostoczanie grali z tym zespołem również podczas zgrupowania zimowego przed rokiem, wówczas padł remis 3:3.

Z Turcji Jagiellonia wraca do kraju 22 stycznia. Pierwszy mecz drugiej części sezonu rozegra 30 stycznia, z Lechią Gdańsk na wyjeździe. Po pierwszej białostoczanie zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

źródło: PAP | red: sk

Lider defensywy Jagiellonii Białystok - Ivan Runje będzie dłużej grał w żółto-czerwonych barwach. Chorwat przedłużył umowę z białostockim klubem do 30 czerwca 2024.

Jagiellonia Białystok wygrała pierwszy sparing na obozie w Turcji

14.01.2021, 16:28

W meczu sparingowym rozegranym w Turcji Jagiellonia Białystok pokonała inny zespół piłkarskiej ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin 2:1. Gole strzelili, odpowiednio, Jesus Imaz i Jakub Lutostański oraz Filip Starzyński.

Setki żółto-czerwonych rac ponownie rozświetliły ulice Białegostoku - akcja kibiców Jagiellonii [zdjęcia, wideo]

13.01.2021, 07:14

W środę (13.01) wieczorem ulice w centrum Białegostoku rozbłysły na żółto-czerwono. Kibice Jagiellonii Białystok odpalili setki rac.