Radio Białystok | Wiadomości | Do końca stycznia można zgłaszać przedsięwzięcia do Podlaskiej Marki

Do końca stycznia można zgłaszać przedsięwzięcia do Podlaskiej Marki

19.01.2021, 07:08, akt. 10:45

Do 31 stycznia można zgłaszać najlepsze podlaskie produkty, inwestycje, odkrycia, ciekawe wydarzenia kulturalne bądź społeczne, ale też innowacyjne rozwiązania w przemyśle, które powalczą o Podlaską Markę - poinformowano w poniedziałek (18.01) na konferencji prasowej.

Fot. Anna Augustynowicz / Wrota Podlasia
Fot. Anna Augustynowicz / Wrota Podlasia

Konkurs to szansa na promocję nagrodzonych przedsięwzięć

Podlaska Marka organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego od 2004 roku. Konkurs to szansa na promocję nagrodzonych przedsięwzięć oraz regionu w kraju i za granicą.

Termin nadsyłania zgłoszeń wydłużono do 31 stycznia, wcześniej na stronie internetowej Podlaskiej Marki podawano, że można zgłaszać się do 22 stycznia.

Jak mówił w poniedziałek na konferencji prasowej marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, to prestiżowy konkurs. "Pomimo okresu pandemii, wiemy, że w naszym województwie działo się bardzo dużo i mamy się też czym pochwalić i pomimo tej całej trudnej sytuacji jednak wiele się wydarzyło" - mówił.

Zachęcam w imieniu własnym i całego zarządu województwa podlaskiego wszystkich państwa do tego, żeby zgłaszali wydarzenia, zgłaszali różnego rodzaju osoby, podmioty gospodarcze, które powinniśmy uhonorować, o których powinniśmy mówić i którymi powinniśmy się chwalić nie tylko w Polsce, ale też i na całym świecie

- zapraszał do nadsyłania zgłoszeń Artur Kosicki.


Podlaska Marka przyznawana jest w dziewięciu kategoriach

Podlaska Marka przyznawana jest w dziewięciu kategoriach: produkt spożywczy, produkt użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo oraz dwóch, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku - biznes i projekt 4.0.

Obecnie, do końca stycznia, urząd czeka na kandydatury do konkursu. Może je zgłosić każdy, zarówno producenci, jak i konsumenci. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej konkursu - www.podlaskamarka.pl, wysłać mailem lub tradycyjną pocztą.

Nominowanych do nagrody, w sumie 27 (po trzech w każdej kategorii) wskaże specjalna kapituła z udziałem marszałka, przedsiębiorców, mediów, ludzi kultury. Swoją Podlaską Markę Konsumentów przyznają też internauci, którzy będą mogli głosować na przedsięwzięcia i pomysły nominowane w konkursie.


Laureatów marek poznamy podczas gali

Laureatów marek poznamy podczas gali, która z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej, odbędzie się stacjonarnie lub hybrydowo. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne a także reklamę w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz szansę na udział w imprezach promocyjnych.

W ramach Podlaskiej Marki zostaną też nadane dwa tytuły: Ambasadora Podlaskiej Gospodarki oraz Ambasadora Województwa Podlaskiego.

Jak mówiła dyrektorka departamentu współpracy z zagranicą i promocji Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, popularność konkursu stale rośnie. Dotąd do konkursu zgłoszono ponad 1,1 tys. produktów, internauci oddali ponad 180 tys. głosów. Mówiła, że wśród korzyści, jakie płynął z udziału w konkursie to m.in. rozpoznawalność marki wśród konsumentów, promocja laureatów nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

W poprzednich edycjach konkursu o Podlaską Markę statuetką nagrodzono m.in. Białowieski Park Narodowy, Uniwersytet w Białymstoku, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga", Podlaski Piknik Militarny "Misja Wschód", Galerię Arsenał, mleko "Łaciate", robota edukacyjnego Photon, firmę Pronar czy festiwal Up To Date.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego promuje regionalnych producentów żywności

6.01.2021, 15:18

Już stu producentów zarejestrowanych jest w Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego. To baza produktów lokalnych tworzona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.


Poznaliśmy laureatów 29. Finału Konkursu Recytatorskiego dla Polaków z Zagranicy "Kresy"

12.12.2020, 07:22

Artur Dowgiało z Litwy zdobył Grand Prix 29. Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego dla Polaków z Zagranicy "Kresy", który w sobotę (12.12) zakończył się w Białymstoku. W finale, który ze względu na pandemię odbył się w formie online, wzięło udział 25 recytatorów z dziewięciu krajów.


Znamy laureatów konkursu "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży" [zdjęcia]

28.11.2020, 19:49

Uczniowie pisali wiersze m.in. o bitwie o Monte Cassino, papieżu Janie Pawle II czy żołnierzach wyklętych. Podczas sobotniej (28.11) gali w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok poznaliśmy laureatów III edycji konkursu "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży".


Podlaskie organizacje wyróżnione w konkursie "Super Samorząd 2020"

21.11.2020, 15:53

Wśród laureatów ogólnopolskiej nagrody "Super Samorząd 2020" nie ma przedstawicieli województwa podlaskiego, ale dwie organizacje z naszego regionu wyróżniono. To: Koło Caritas w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku i Społeczny Komitet Ochrony Łąk Torfowych.


Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał nagrody w dziedzinie kultury

20.11.2020, 07:36

Aktorka, poetka, naukowiec, popularyzator i nauczyciel muzyki, zespół muzyczny i menadżerka - to laureaci tegorocznych nagród Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2019/2020.  
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza

fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekęźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok