Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńscy policjanci zatrzymali 34-latka i 39-latkę podejrzanych o oszustwo metodą "na wnuczka"

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 34-latka i 39-latkę podejrzanych o oszustwo metodą "na wnuczka"

autor: Grzegorz Pilat

28.01.2021, 14:07, akt. 14:18

Łomżyńscy policjanci wspierani przez wrocławskich funkcjonariuszy zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 39-letnią kobietę podejrzanych o oszustwo metodą "na wnuczka".

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak ustalili policjanci - para prawdopodobnie wyłudziła ponad 90 tysięcy złotych od 63-letniej mieszkanki Nowogrodu. Oboje zostali zatrzymani we Wrocławiu. Do oszustwa i przekazania pieniędzy doszło w listopadzie.

Na telefon stacjonarny dzwoniła kobieta i podając się za wnuczkę twierdziła, że potrzebuje pieniędzy, ponieważ spowodowała wypadek i musi wpłacić kaucję, aby uniknąć więzienia. Niestety, oszukana kobieta uwierzyła w historię oszustów i straciła ponad 90 tysięcy złotych 

- mówi mł. asp. Justyna Janowska z łomżyńskiej policji.

Wkrótce policjanci ustalili podejrzanych.

Okazali się nimi mieszkańcy województwa dolnośląskiego. 34-latek i jego o 5 lat starsza wspólniczka wpadli w ręce łomżyńskich policjantów wspieranych przez wrocławskich mundurowych. Kobieta z mężczyzną zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie pełnili funkcję tzw. "odbieraka", czyli osoby której pokrzywdzona przekazała pieniądze. Natomiast kobieta odpowiedzialna była za prowadzenie rozmowy telefonicznej z seniorką i podszywanie się pod wnuczkę. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat 

- mł. asp. Justyna Janowska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im do 8 lat więzienia. W ubiegłym roku, na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży, podszywający się za wnuczków bądź policjantów oszuści wyłudzili oszczędności od 5 seniorów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejne telefoniczne oszustwo - 45 tys. złotych straciła starsza mieszkanka Białegostoku

27.01.2021, 14:57

Mimo wielu apeli i nagłaśniania problemu, to kolejne udane telefoniczne oszustwo. 45 tys. złotych straciła starsza mieszkanka Białegostoku, która uwierzyła mężczyźnie podającemu się za policjanta.


Mieszkaniec powiatu sokólskiego stracił 20 tys. zł - padł ofiarą oszusta

26.01.2021, 12:40

Ponad 20 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu sokólskiego, który przelał pieniądze internetowemu oszustowi.


76-letnia mieszkanka Białegostoku oddała oszustom 115 tys. zł

26.01.2021, 12:05

Mimo wielu apeli, kolejny białostocki senior przekazał złodziejom oszczędności życia. 76-letnia mieszkanka osiedla Antoniuk oddała oszustom podającym się za policjantów 115 tys. złotych.


85-letnia białostoczanka padła ofiarą fałszywego policjanta - straciła 260 tys. zł

22.01.2021, 17:35

Nie pomagają policyjne apele i prośby. Złodzieje kolejny raz okradli podlaskich seniorów telefoniczną metodą na wnuczka lub policjanta. M.in. 85-letnia białostoczanka przekazała oszustom aż 260 tys. zł w gotówce. Do podobnego zdarzenia doszło też w Łomży.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok