Radio Białystok | Wiadomości | Wojewoda podlaski zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Wojewoda podlaski zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

8.02.2021, 17:15, akt. 17:30

W związku z intensywnymi opadami śniegu, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zwołał w poniedziałek (8.02) posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestnicy spotkania omówili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

źródło: www.gov.pl
źródło: www.gov.pl

W Podlaskiem opady śniegu potrwają najprawdopodobniej całą noc

Na początku spotkania kierownik Biura Prognoz Meteorologicznych w  Białymstoku przedstawił prognozy na najbliższe dni w województwie podlaskim. Poinformował o tym, że w przeważającej części regionu występują opady śniegu, które potrwają najprawdopodobniej całą noc, niewielkie mogą pojawić się również jutro. Przez najbliższy tydzień notowane będą również temperatury poniżej 0.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku oraz Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich poinformowali o stanie dróg krajowych i wojewódzkich oraz zabezpieczeniu środków potrzebnych do usuwania śliskości dróg. Obie instytucje zapewniły, że dysponują zapasami materiałów na najbliższe dni i starają sie zapewnić przejezdność dróg, co może być utrudnione przez gwałtowne podmuchy wiatru i zawiewanie śniegu na jezdnie.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku apelował o przekazywanie informacji kierowcom o zachowaniu ostrożności na drogach, gdyż trudne warunki pogodowe przyczyniają się do wzrostu liczby kolizji. Policja monitoruje sytuację.

O stanie przygotowania do usuwania awarii energetycznych mówił kierownik Oddziałowego Centrum Dyspozytorskiego PGE Dystrybucja S.A.. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zwrócił się z prośbą o przekazanie wszystkim zaangażowanym, by starali się w jak najkrótszym czasie lokalizować i usuwać awarie.


???? W związku z aktualną sytuacją atmosferyczną Bohdan Paszkowski - wojewoda podlaski zwołał dziś posiedzenie...

Opublikowany przez Podlaski Urząd Wojewódzki Poniedziałek, 8 lutego 2021


W działania zaangażowana jest również straż pożarna

W działania zaangażowana jest również straż pożarna. Podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej poinformował o przygotowaniach sił i środków do wsparcia w postaci agregatów prądotwórczych dla osób potrzebujących, działaniach prewencyjnych w zakresie ochrony przeciwpożarowej i przeciwdziałaniu zatruciom tlenkiem węgla.

Sytuację na rzekach i zbiornikach wodnych stale monitoruje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku Wody Polskie.

Możliwość wsparcia działań przez Siły Zbrojne w związku z zagrożeniem pogodowym zgłosili także szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku oraz dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Sytuacja w naszym regionie zapowiada się trudna, ale musimy sprostać tym wyzwaniom. Jesteście państwo przygotowani, jeśli chodzi o materiały i sprzęt, dziękuję za wasze dotychczasowe działania i proszę o pełną moblizację oraz zgłaszanie na bieżąco informacji o utrudnieniach do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

- zwrócił się do uczestników wideokonferencji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

źródło: www.gov.pl | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śnieg na drogach w Podlaskiem - są utrudnienia [relacja na żywo, wideo]

8.02.2021, 15:56

Kierowcy muszą nastawić się na jazdę w ciężkich warunkach. Śnieg pada niemal w całym regionie i tak będzie przez najbliższych kilka godzin - zapowiadają synoptycy. Miejscami mogą tworzyć się zaspy.


Kierowcy z facebookowej grupy Kolizyjne Podlasie oferują darmową pomoc przy zimowych awariach

8.02.2021, 15:06

Tegoroczna zima szczególnie daje się we znaki kierowcom. Na drogach jest ślisko, przy silnym mrozie akumulatory odmawiają posłuszeństwa, a wyjeżdżając z miejsc parkingowych łatwo się zakopać.


Synoptycy ostrzegają przed śnieżycami i silnym mrozem

8.02.2021, 07:31

Na wielu drogach w regionie jest bardzo ślisko, w poniedziałek (8.02) warunki do jazdy mogą być jeszcze gorsze.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok