Radio Białystok | Wiadomości | Lekarze BCO odznaczeni za walkę z pandemią

Lekarze BCO odznaczeni za walkę z pandemią

autor: Renata Reda

24.02.2021, 16:10, akt. 17:02

Złote Krzyże Zasługi za walkę z epidemią koronawirusa dostało troje lekarzy Białostockiego Centrum Onkologii.

źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki
źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki


0:00
0:00
Lekarze BCO odznaczeni za walkę z pandemią - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prezydent Andrzej Duda uhonorował Dorotę Kazberuk, Piotra Kosiorka i Dariusza Kożuchowskiego. Odznaczenia wręczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Białostockie Centrum Onkologii to jeden z nielicznych szpitali w Polsce, który nie przerwał leczenia pacjentów na oddziałach i w poradniach. Od początku epidemii lekarze BCO - jeszcze zanim Ministerstwo Zdrowia wprowadziło różne obostrzenia i zalecenia - sami wdrażali procedury zwiększające bezpieczeństwo personelu szpitala i pacjentów onkologicznych.

W Białostockim Centrum Onkologii, jako pierwszym w regionie i jako jednym z nielicznych w kraju, wprowadzono przesiewowe testy na obecność wirusa pracownikom szpitala. Pododdział leczenia bólu BCO przekształcono w oddział obserwacyjny dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

Szpital nawiązał współpracę z 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej. Żołnierze od prawie roku wspierają pracowników Centrum - przeprowadzają wstępną kwalifikację pacjentów w wojskowych namiotach przed budynkiem.

Utworzono też punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 pacjentom przyjmowanym do planowych hospitalizacji. Zorganizowano mobilną "Super Brygadę BCO", która od połowy kwietnia 2020 roku docierała do mieszkańców województwa podlaskiego, którzy nie mieli możliwości, by osobiście stawić się w Centrum.

Cały czas pobierane są również wymazy pacjentom wypisywanym z oddziałów szpitalnych do domu. Lekarze BCO niejednokrotnie poza godzinami pracy dostarczali wymazy do warszawskiego laboratorium. W Białostockim Centrum Onkologii pobrano już około 15 tys. wymazów.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Innowacyjny sposób podawania leków wprowadzili lekarze Białostockiego Centrum Onkologii

23.02.2021, 17:46

Dzięki temu chore mogą normalnie funkcjonować a stosowanie chemioterapii nie jest już tak uciążliwe. Innowacyjny sposób podawania leków pacjentkom w czasie chemioterapii wprowadzili lekarze Białostockiego Centrum Onkologii.


Podlaski NFZ wyznaczył mobilne zespoły do szczepienia obłożnie chorych seniorów w ich domach

19.02.2021, 13:14

Pięć zespołów wyjazdowych będzie pomagać szczepić w Podlaskiem przeciwko COVID-19 pacjentów obłożnie chorych w ich domach - poinformowano w piątek (19.02) na konferencji prasowej w NFZ w Białymstoku. W ten sposób ma być zaszczepionych w regionie około trzech tysięcy osób.


Lekarze z BCO zachęcają do badań profilaktycznych

13.02.2021, 09:50

Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie nowotworu, a to daje szansę nawet na całkowite wyleczenie - przypominają eksperci.


Akcja "Kochanie, zróbmy badanie" w Białostockim Centrum Onkologii

10.02.2021, 16:29

60 par skorzysta w lutym z badań USG w Białostockim Centrum Onkologii w ramach akcji "Kochanie, zróbmy badanie” zorganizowanej w związku ze świętem zakochanych, które przypada 14 lutego. W środę (10.02) na badania przyszły pierwsze pary.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok