Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku kupiły budynki po Wyższej Szkole Administracji Publicznej za ponad 18 mln zł

Władze Białegostoku kupiły budynki po Wyższej Szkole Administracji Publicznej za ponad 18 mln zł

autor: Ryszard Minko

26.02.2021, 09:53, akt. 11:09

Budynki dydaktyczne po byłej Wyżej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku zmieniły właściciela. Za nieco ponad 18 milionów złotych, podczas licytacji komorniczej, kupił je Urząd Miejski w Białymstoku.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

W licytacji w Sądzie Rejonowym w Białymstoku magistrat był jedynym oferentem.

Dwa nowoczesne gmachy położone są na prawie trzyhektarowej działce na wschodnich obrzeżach miasta, w pobliżu strefy ekonomicznej i Parku Naukowo-Technologicznego.

W planach magistratu jest przeniesienia tam kilku dotychczas rozproszonych departamentów, między innymi geodezji, architektury i urbanistyki, a nawet część departamentu spraw społecznych czy MOPR

- mówi wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. Dodaje, że planowane jest tam utworzenie Centrum Obsługi Inwestora.

Wiceprezydent zwraca uwagę, że przy budynkach jest duży parking, a w środku są między innymi dwie aule, gdzie będzie można przeprowadzać sesje rady miasta. Natomiast, po przeniesieniu tam części departamentów, magistrat zamierza zarabiać na zwolnionych lokalizacjach. 

- Część lokali być może będzie sprzedana, część będzie przeznaczona na wynajem - wyjaśnia Zbigniew Nikitorowicz. W ten sposób magistrat zamierza odzyskać część pieniędzy, które teraz przeznaczył na zakup budynków WSAP.

Na razie nie wiadomo jakie będą koszty adaptacji budynków po byłej uczelni na potrzeby urzędu miejskiego. Szacuje się, że może to być kilka milionów złotych. Przenosiny planowane są najwcześniej na przyszły rok.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocki urząd miejski chce kupić budynki WSAP-u - ma na to zgodę komisji infrastruktury

21.12.2020, 15:12

Władze Białegostoku mogą przystąpić do przetargu na zakup budynków po byłej Wyższej Szkole Administracji Publicznej. Komisja Infrastruktury Komunalnej Rady Miejskiej pozytywnie zaopiniowała plany prezydenta, który chce wystartować w licytacji komorniczej.


Koniec WSAP – uczniowie "mundurówki" w ostatniej chwili muszą szukać nowej szkoły

27.08.2019, 13:42

To miała być wymarzona szkoła, oferująca ciekawe zajęcia – teraz okazała się iluzją, która zostawiła uczniów z nie lada kłopotami.


Na sprzedaż majątek ruchomy i prawa do liceum - WSAP w likwidacji

26.07.2019, 15:23

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku była przed laty jedną z najlepszych uczelni prywatnych w regionie. Dziś znajduje się w stanie likwidacji.


WSAP w Białymstoku kończy działalność

4.03.2019, 10:23

To, o czym już wspominaliśmy kilka dni temu stało się faktem. Po 23 latach kończy działalność jedna z najbardziej znanych uczelni niepublicznych w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok