Radio Białystok | Wiadomości | 68 kg tytoniu do fajek wodnych próbował nielegalnie wwieźć do Polski Białorusin

68 kg tytoniu do fajek wodnych próbował nielegalnie wwieźć do Polski Białorusin

26.02.2021, 11:42, akt. 11:46

68 kg aromatyzowanego tytoniu do fajek wodnych próbował nielegalnie wwieźć do Polski białoruski kierowca ciężarówki. Kontrabandę zabezpieczyli funkcjonariusze KAS z przejścia w Bobrownikach. Cudzoziemcowi, który towar planował sprzedać na bazarze w Warszawie, grozi wysoka grzywna.

źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl
źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl

Tytoń, którego wartość rynkowa oszacowana została na ponad 50 tys. zł, ukryty był w kabinie ciężarówki kierowanej przez 31-letniego Białorusina - poinformował w piątek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Towar był przewożony w skrytkach pod podłogą kabiny kierowcy, w opakowaniach po 100 gramów; funkcjonariusze KAS doliczyli się 680 takich opakowań. "Mężczyzna przyznał się do przemytu i wyjaśnił, że 68 kg aromatyzowanego tytoniu chciał sprzedać na jednym z bazarów w Warszawie" - dodał Czarnecki.

Przeciwko kierowcy KAS wszczęła postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono nielegalny towar. Oprócz utraty kontrabandy, Białorusinowi grozi wysoka grzywna.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Próba przemytu podróbek na przejściu granicznym w Kuźnicy

9.02.2021, 17:24

Podrabianą odzież, galanterię i zegarki znanych marek odkryły służby z przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy w skrytkach trzech aut. Kierowcami byli Rosjanie. Wartość rynkową oryginalnego towaru oszacowano na blisko 160 tys. zł.


Białostocka policja i KAS zlikwidowały "dziuplę" z papierosami

8.01.2021, 14:51

Białostocka policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o handel papierosami z przemytu. W mieszkaniu oraz wynajmowanym garażu zabezpieczono łącznie ponad 3,4 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej przekraczającej 45 tys. zł.


Na 7 lat więzienia skazał białostocki sąd Rosjanina zatrzymanego z przemytem haszyszu

22.12.2020, 15:04

Na 7 lat więzienia i 7,5 tys. zł grzywny skazał we wtorek (22.12) Sąd Okręgowy w Białymstoku Rosjanina zatrzymanego przez Straż Graniczną z przemytem prawie 77 kg haszyszu w podwójnej podłodze auta, którym jechał z Hiszpanii. Od zarzutu współudziału w innym podobnym przemycie został uniewinniony.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok