Radio Białystok | Wiadomości | Gmina Czyżew wybuduje dzięki dotacjom nowe przedszkole i kompleks sportowy

Gmina Czyżew wybuduje dzięki dotacjom nowe przedszkole i kompleks sportowy

autor: Adam Dąbrowski

28.02.2021, 12:34, akt. 12:42

O ponad 5 mln zł powiększył się tegoroczny budżet Czyżewa dzięki dotacjom. Z dofinansowaniem gmina wybuduje między innymi budynek przedszkola i nowoczesny kompleks sportowy w Rosochatem Kościelnem.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

To największe inwestycje z udziałem środków zewnętrznych. W Rosochatem w miejscu obecnego trawiastego boiska przy świetlicy powstaną dwa boiska, bieżnia, oraz dodatkowa infrastruktura do pchnięcia kulą i do skoku w dal. Dzięki funduszom europejskim warty 2 mln zł kompleks będzie kosztował gminę niewiele ponad 750 tys. zł.

Jeszcze większą pomoc finansową, bo 3 mln zł udało się gminie Czyżew zdobyć na nowe przedszkole. Wiadomo, że powstanie przy ul. Przemysłowej i maluchy będą mogły wyprowadzić się z budynku urzędu miasta. Wartość tej inwestycji to prawie 8,5 mln zł, dlatego konieczne będzie dalsze poszukiwanie możliwości dofinansowania - mówi burmistrz Anna Bogucka. Szansą na to jest złożony już wniosek na utworzenie żłobka. Samorząd Czyżewa liczy, że dostanie na ten cel ponad 2,5 mln zł.

Ale to nie jedyny złożony już przez samorząd wniosek o dofinansowanie. 8 mln zł kosztować będzie wielorodzinny budynek mieszkalny. 25 nowych lokali w bloku wybudowanym w sąsiedztwie nowego przedszkola rozwiązałoby problemy gminy z mieszkaniami komunalnymi. Na ten cel Czyżew złożył wniosek na ponad 6 mln zł.

Burmistrz Anna Bogucka przypomina, że jej gmina chce skorzystać także z pomocy dla terenów popegeerowskich i zdobyć dotację na remont szkoły podstawowej. Kosztować ma on 2 mln zł, z czego prawie połowa ma pochodzić z dotacji.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rekordowa liczba stypendystów starosty wysokomazowieckiego za osiągnięcia w nauce

27.02.2021, 07:24

Prawie 60 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wysokomazowieckiego odebrało stypendia starosty za osiągnięcia w nauce w I półroczu obecnego roku szkolnego.


Wyremontowanie dróg i nowe tereny inwestycyjne - to plany władz Zambrowa

14.02.2021, 17:30

Około dziesięciu ulic w mieście chcą wybudować i wyremontować w tym roku władze Zambrowa. Liczą przy tym na dofinansowanie najbardziej kosztownych prac z Funduszu Dróg Samorządowych.


24 podlaskie samorządy z dofinansowaniem na przywracanie lokalnych połączeń

15.12.2020, 10:34

18 mln zł rządowego wsparcia dostaną w przyszłym roku samorządy w Podlaskiem na reaktywację zawieszonych linii autobusowych. Dzięki tym pieniądzom autobusy powrócą na dawno nieuczęszczane trasy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok