Radio Białystok | Wiadomości | Wyremontowanie dróg i nowe tereny inwestycyjne - to plany władz Zambrowa

Wyremontowanie dróg i nowe tereny inwestycyjne - to plany władz Zambrowa

autor: Adam Dąbrowski

14.02.2021, 17:30, akt. 17:41

Około dziesięciu ulic w mieście chcą wybudować i wyremontować w tym roku władze Zambrowa. Liczą przy tym na dofinansowanie najbardziej kosztownych prac z Funduszu Dróg Samorządowych.

Fotolia.com
Fotolia.com

Największe inwestycje to nowe drogi łączące ul. Pileckiego z Sienkiewicza, Pileckiego z Białostocką i droga odchodząca od ul. Ostrowskiej - w sumie około dziesięciu ulic w mieście chcą wybudować lub wyremontować w tym roku władze Zambrowa. Najbardziej kosztowne prace samorząd chce wykonać z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Są jednak i takie, na które Zambrów otrzymał już dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego. To drogi na nowych terenach inwestycyjnych, które do końca sierpnia b.r. powstaną przy ul. Białostockiej.

To około 8 ha, na których poza drogami wybudowane zostaną także kanały technologiczne, sieci kanalizacyjne, założone zostanie oświetlenie uliczne, a całość będzie ogrodzona 

- mówi burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. 

Burmistrz dodaje, że władze miasta liczą na szybką sprzedaż działek pod inwestycje przemysłowe.

Poza tym miasto chce nadal tworzyć podobne tereny przy ul. Wojska Polskiego, przy drodze w kierunku Czyżewa. Dlatego też w tegorocznym budżecie znalazły się pieniądze na sporządzenie dokumentacji technicznej na kolejne 13 ha tych terenów.

Dokumentacja techniczna przygotowywana będzie w tym roku także na inne zadania planowane w następnych latach. Są to m.in. remont kortów tenisowych i zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Piłsudskiego, gdzie mają powstać tężnie solne.

W sumie Zambrów na wszystkie inwestycje zamierza w tym roku wydać ok. 18 mln zł (czyli 15% budżetu), z czego 3 mln to fundusze na wykup gruntów od prywatnych właścicieli.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Łącznie ponad 5 mln zł otrzymają władze Zambrowa i Sejn

11.09.2020, 13:52

Te pieniądze mają wzmocnić inwestycyjnie Zambrów i Sejny i zachęcić przedsiębiorców, by tworzyli tam nowe miejsca pracy. Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podpisał w piątek (11.09) w przedstawicielami tych dwóch miast umowy, na mocy których dostaną one łącznie ponad 5 milionów złotych.


Zambrów na pierwszym miejscu rankingu miast powiatowych o najniższych kosztach komunalnych

6.09.2020, 11:02

Zestawienie po raz trzeci przygotowała firma Curulis, porównując wydatki statystycznej rodziny na wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów, podatek od nieruchomości, komunikację publiczną i koszty parkowania.


Gmina wiejska Zambrów rozpoczyna budowę własnego przedszkola

22.05.2020, 15:12

Budowane przedszkole w Zambrowie będzie to dwukondygnacyjny budynek z użytkowym poddaszem przy ul. Fabrycznej w Zambrowie, niemal naprzeciwko Urzędu Gminy.


Zambrów będzie mieć drugą obwodnicę, inwestycja znalazła się w rządowym programie

8.02.2020, 16:36

W ciągu najbliższych 10 lat mają powstać obwodnice Zambrowa, Sztabina, Augustowa, Suchowoli i miejscowości Białobrzegi. Będą zrealizowane w ramach rządowego programu "100 obwodnic".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok