Radio Białystok | Wiadomości | Studenci będą uczyć się zdalnie przez kolejny semestr

Studenci będą uczyć się zdalnie przez kolejny semestr

autor: Ryszard Minko

2.03.2021, 14:55, akt. 15:12

Do końca roku akademickiego studenci nie wrócą do stacjonarnej nauki. To najnowsza decyzja ministra edukacji i nauki, który na kolejny semestr przedłużył obowiązujące od roku nauczanie zdalne na uczelniach.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na uczelniach nadal będzie obowiązywało nauczanie zdalne - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To będą kolejne miesiące, w których nauczanie nie będzie w pełni efektywne - ocenia rektor Uniwersytetu w Białymstoku, profesor Robert Ciborowski. Dodaje, że tylko w trakcie spotkań twarzą w twarz uczymy się funkcjonowania w społeczeństwie, a teraz rośnie grupa inteligentnych samotników. Co ciekawe, wraz z upływem czasu zmienia się nastawienie studentów i pracowników uczelni do nauczania zdalnego. Jak mówi profesor Ciborowski – po pierwszym semestrze nauczania zdalnego niemal wszyscy deklarowali chęć powrotu na uczelnię. Teraz pojawia się coraz więcej głosów, że pewne elementy nauczania zdalnego powinny zostać utrzymane nawet po ustaniu pandemii. Są uczelnie, w których studenci już wprost postulują, by w przyszłości mogli mieć wybór czy chcą się uczyć stacjonarnie czy zdalnie, a to nie jest dobry trend – ocenia rektor UwB.

Przedstawiciele samorządów studenckich potwierdzają, że przybywa osób, które chciałyby wprowadzenia na stałe częściowej nauki zdalnej na uczelniach. Jednym z proponowanych rozwiązań jest nauczanie hybrydowe – czyli stacjonarne byłby tylko niezbędne zajęcia praktyczne, reszta mogłaby być realizowana online - mówi przewodniczący Parlamentu Studentów RP i jednocześnie student Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Matusz Grochowski. Zaznacza jednak, że w jego opinii mimo znacznej poprawy jakości, nauczanie w pełni zdalne nadal nie zapewnia oczekiwanego poziomu wykształcenia. Chcielibyśmy być przygotowani do pracy po studiach, a teraz nie mamy takich gwarancji – mówi Mateusz Grochowski.

Zgodnie z ostatnią decyzją resortu nauki, studenci powrócą do nauczania stacjonarnego najwcześniej od nowego roku akademickiego.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dłuższy sen, ale brak kontaktu z rówieśnikami - wnioski z raportu o nauce zdalnej

2.03.2021, 13:00

Zalety to: więcej czasu wolnego i dłuższy sen, wady: brak motywacji i kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami - m.in. takie są wnioski z "Raportu o nauce zdalnej w szkołach ponadpodstawowych".


Beata Pogorzelska

25.02.2021, 08:30

W czasie nauki zdalnej zdecydowanie pogorszyła się kondycja psychiczna młodzieży. "Ważne jest, żeby rodzice i nauczyciele, mimo zabiegania, spróbowali zauważyć, czy coś się dzieje z dzieckiem, i zareagowali odpowiednio wcześnie".


Nauka zdalna nie taka fajna

21.02.2021, 00:19

Dziś zapytamy dyrektora szkoły podstawowej w Puńsku dlaczego 7 klasa ma aż 41 godzin lekcyjnych w tygodniu.


"Zauważ mnie, bo zniknę" - apelują nastolatkowie - z powodu pandemii zamknięci w domach

19.02.2021, 11:57

Zaburzenia snu, rozdrażnienie, nastroje depresyjne - z takimi problemami boryka się teraz młodzież. Z ostatnich badań Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania wynika, że w czasie nauki zdalnej kondycja psychiczna uczniów zdecydowanie się pogorszyła.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok