Radio Białystok | Wiadomości | Trzeci dzień próbnych matur - dziś język angielski [arkusz egzaminacyjny]

Trzeci dzień próbnych matur - dziś język angielski [arkusz egzaminacyjny]

5.03.2021, 07:26, akt. 13:45

Maturzyści zmierzyli się w piątek (5.03) na próbnym egzaminie dojrzałości z językiem angielskim. Matury próbne nie są obowiązkowe, a nauczyciele nie powinni wystawiać za nie ocen.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Szkoły mogą przeprowadzić próbne egzaminy zdalnie lub stacjonarnie - z zachowaniem zasad sanitarnych.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że na przeprowadzenie próbnych matur zdecydowało się 50 proc. szkół, w których uczą się maturzyści. - Najwięcej w województwie małopolskim - ponad 66 proc. szkół, w województwie podkarpackim - 64 proc. szkół. W innych województwach nieco mniej - wymienił minister.

Uczniowie, którzy nie mogą przyjść na egzamin na przykład ze względu na kwarantannę, mogą pobrać arkusze z zadaniami ze strony internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jej dyrektor Marcin Smolik wyjaśnia, że próbne matury mają wskazać, czego jeszcze muszą się nauczyć maturzyści.

To jest zapewnienie i uczniom i nauczycielom informacji zwrotnej na temat tego, które wiadomości, umiejętności opanowali już dosyć dobrze, a nad którymi powinni jeszcze popracować 

- mówi dyrektor CKE.

W piątek jeszcze próbna matura z historii sztuki i języka kaszubskiego.


Matury odbędą się w zaplanowanym terminie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnia, że egzaminy ósmoklasisty i matury odbędą się w zaplanowanym terminie. Minister dodaje, że egzaminy ósmoklasisty i matury będą miały podobny przebieg,  jak egzaminy próbne, które się właśnie rozpoczęły.

Będą miały tryb stacjonarny oczywiście, odbędą się w terminie. Zakres wymagań, jaki jest adresowany do naszych  uczniów jest znany nauczycielom, uczniom, rodzicom od 16 grudnia, kiedy  to rozporządzenia na ten temat wydaliśmy jako jeden z pierwszych krajów w  Europie

- mówi Przemysław Czarnek.

Od 2 do 16 marca trwają próbne matury. Dzień później, 17 marca rozpocznie się próbny egzamin ósmoklasisty. Początek matur 4 maja, a egzaminu ósmoklasisty 25 maja.

źródło: IAR | red: zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie pisali próbną maturę z matematyki [arkusz egzaminacyjny]

4.03.2021, 12:58

Było mniej zadań wieloetapowych i mniejszy zakres materiału, ale egzamin nie był banalnie prosty. Uczniowie ostatnich klas szkól ponadpodstawowych pisali dziś próbną maturę z matematyki


Tysiące uczniów w całym kraju przystąpiło do próbnych matur

3.03.2021, 07:43

W reżimie sanitarnym, ale w szkołach - w środę (3.03) tysiące uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych mierzyło się z próbnym egzaminem maturalnym przygotowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.


Dłuższy sen, ale brak kontaktu z rówieśnikami - wnioski z raportu o nauce zdalnej

2.03.2021, 13:00

Zalety to: więcej czasu wolnego i dłuższy sen, wady: brak motywacji i kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami - m.in. takie są wnioski z "Raportu o nauce zdalnej w szkołach ponadpodstawowych".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok