Radio Białystok | Wiadomości | Nie będzie wzrostu opłat za śmieci w Zabłudowie?

Nie będzie wzrostu opłat za śmieci w Zabłudowie?

autor: Ryszard Minko

10.03.2021, 17:40, akt. 17:56

Mieszkańcy gminy Zabłudów w tym roku być może nie będą płacić więcej za odbiór śmieci. Po wielu miesiącach procedur gminie udało się rozstrzygnąć przetarg na odbiór i zagospodarowywanie odpadów.

dziewul - Fotolia.com
dziewul - Fotolia.com

Jak wynika z zaproponowanych stawek, po wyborze najkorzystniejszej - można przypuszczać, że przez najbliższy rok opłaty za odbiór śmieci nie wzrosną - mówi burmistrz Zabłudowa Adam Tomanek.


- Myślę, że jest to dobra informacja, bo może się okazać, że nie będziemy zmuszeni do podnoszenia opłat za wywóz śmieci. Miejmy taką nadzieję, bo oczywiście trzeba być świadomym, tego, że na koszty funkcjonowania całego systemu gospodarki odpadami składa się koszt odbioru i koszt zagospodarowania. Tymczasem w niektórych frakcjach odpadów koszty zagospodarowania wzrosły o kilkaset procent - mówi burmistrz Adam Tomanek.


Aktualnie mieszkańcy gminy Zabłudów płaca jedne z największych opłat za odbiór śmieci w regionie. To 25 złotych miesięcznie za osobę w przypadku segregowanych odpadów.

Jak zauważa burmistrz Zabłudowa - ostatni przetarg pokazał, że wśród firm z branży śmieciowej panuje bardzo duża konkurencja. Między najtańszą a najdroższą ofertą było prawie 100 procent różnicy.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwaj białostoccy radni chcą zmiany systemu naliczania opłat za odbiór odpadów w mieście

2.03.2021, 13:57

W Białymstoku trzeba zmienić system naliczania opłat za odbiór odpadów. Tak uważają dwaj radni niezależni i rozpoczynają zbiórkę podpisów w tej sprawie. Chcą, by zależało to od ilości zużytej wody, a nie od powierzchni mieszkania, czy domu, jak jest teraz. Według urzędników, ta zmiana będzie w niektórych przypadkach wiązać się ze znaczną podwyżką.


Spółka z Michałowa nie popełniła przestępstwa zakopując odpady na jednym z osiedli

15.02.2021, 11:03

Gminna spółka z Michałowa nie popełniła przestępstwa w związku z zakopywaniem odpadów na jednym z osiedli. To prawomocna decyzja prokuratury, która analizowała zawiadomienie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska dotyczące nielegalnego przetwarzania śmieci.


Emeryci z gminy Choroszcz ponownie mogą skorzystać z refundacji za odbiór śmieci

13.02.2021, 15:16

Gmina Choroszcz w tym roku kontynuuje pomoc seniorom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Chodzi o refundację części kosztów za odbiór śmieci - jednym z warunków jej otrzymania jest segregacja odpadów.


Mieszkańcy Moniek będą płacić więcej za odbiór śmieci

11.02.2021, 14:14

Stawki wzrosną o co najmniej kilkadziesiąt procent. Wkrótce mieszkańcy Moniek będą płacić więcej za odbiór śmieci.


Mieszkańcy aglomeracji białostockiej mogą spodziewać się podwyżek za odbiór śmieci

15.01.2021, 15:30

Od początku roku firmy, które przywożą odpady na wysypisko w podbiałostockich Hryniewiczach płacą więcej za każdą tonę śmieci. Wprowadzenie wyższych stawek zaakceptowali pod koniec listopada radni Białegostoku, bo miejska spółka "LECH", która zarządza składowiskiem, potrzebuje pieniędzy na kolejne inwestycje. Ta decyzja niesie konsekwencje dla wielu gmin ościennych.


W gminie Zabłudów przez wzrost opłat za wywóz śmieci ubyło mieszkańców?

17.11.2020, 07:48

Przynajmniej tak wynika z deklaracji śmieciowych niezbędnych do naliczania stawek. Po tym jak gmina Zabłudów znacznie podniosła opłaty za wywóz śmieci zaczęło ubywać w niej mieszkańców.


Mieszkańcy gminy Zabłudów będą musieli płacić więcej za odbiór śmieci

5.03.2020, 14:43

Kolejna gmina w regionie znacznie podnosi stawki opłat za odbiór śmieci. Od kwietnia mieszkańcy gminy Zabłudów muszą się przygotować na 75 procentową podwyżkę tak zwanego podatku śmieciowego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok