Radio Białystok | Wiadomości | W Sokółce powstaną nowe boiska sportowe

W Sokółce powstaną nowe boiska sportowe

autor: Marcin Gliński

15.03.2021, 17:55, akt. 19:54

Będą tam nowe boiska, bieżnie, siłownia pod chmurką i sprzęt do uprawiania lekkiej atletyki. W Sokółce przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej powstaną kompleksy sportowe.

Smileus, Fotolia.com
Smileus, Fotolia.com

Władze powiatu sokólskiego podpisały umowę z wykonawcą na realizację inwestycji. Wcześniej Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce przeszedł termomodernizację, teraz rozpoczyna się budowa obiektów sportowych - mówi starosta sokólski Piotr Rećko.


- Dokonaliśmy w przeciągu ostatnich kilku lat bardzo istotnej zmiany infrastruktury szkolnej. W tej chwili trwa kolejny etap naszej inwestycji - budowa infrastruktury sportowej. Chodzi o budowę dwóch dużych boisk, siłowni na powietrzu. Fajnie to wszystko będzie wyglądało, a oprócz tego służyło. Będzie tam można uprawiać wiele dyscyplin sportowych - mówi starosta sokólski Piotr Rećko.


Starosta sokólski Piotr Rećko dodaje, że dzięki inwestycji sportowcy z powiatu będą mogli ćwiczyć w lepszych warunkach.


- To inwestycja ważna, istotna. Dzięki temu sportowcy w powiecie będą mogli się rozwijać. 3,5 mln zł to łączna wartość całej inwestycji - dodaje starosta Piotr Rećko.


W kompleksach sportowych przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej będą też szatnie, magazyn na sprzęt sportowy i monitoring. Budowa obiektów ma zakończyć się w sierpniu.

| red: wsz, bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedstawiciele GDDKiA podpisali umowę z firmą PORR na projekt i budowę drogi S19 Kuźnica-Sokółka

12.03.2021, 13:42

Firma PORR Polska za 526,2 mln zł zaprojektuje i zbuduje ok. 16-km odcinek drogi S19 Kuźnica-Sokółka. W piątek (12.03), z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wiceministra Rafała Webera, na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy podpisano umowę w tej sprawie.


W Sokółce oficjalnie otwarto nową siedzibę miejskiego żłobka [zdjęcia]

26.02.2021, 15:54

Dzięki tej inwestycji dzieci będą miały więcej miejsca do zabawy w komfortowych warunkach. W Sokółce oficjalnie otwarto nową siedzibę miejskiego żłobka.


W ciągu dwóch lat w Sokółce powstaną nowe bloki komunalne - obiecują władze miejscowości

21.02.2021, 12:04

W Sokółce powstanie około 50 nowych mieszkań komunalnych. Tak deklarują władze miasteczka i rozważają współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości.


W 2022 r. mieszkańcy Sokółki będą mieli możliwość przyłączenia się do sieci gazowej

30.01.2021, 07:57

W przyszłym roku pierwsi mieszkańcy Sokółki będą mieli możliwość przyłączenia się do sieci gazowej. Tak deklaruje inwestor - Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., który w miasteczku zamierza wybudować stację regazyfikacji LNG.


W gminie Sokółka będzie działała aplikacja do komunikacji między mieszkańcami a władzami

18.01.2021, 10:57

Dzięki temu komunikacja między mieszkańcami a władzami i służbami miejskimi ma być prostsza i szybsza. W gminie Sokółka będzie działała aplikacja Lupe na telefony z systemem Android i IOS.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok