Radio Białystok | Wiadomości | Ostatni dzień nauki w szkołach - najmłodsi uczniowie również przechodzą na nauczanie zdalne

Ostatni dzień nauki w szkołach - najmłodsi uczniowie również przechodzą na nauczanie zdalne

autor: Ryszard Minko

19.03.2021, 11:36, akt. 12:02

Piątek (19.03) to ostatni dzień lekcji w szkołach dla najmłodszych uczniów. Od poniedziałku (22.03) uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas szkoły podstawowej - na kolejne trzy tygodnie wracają do nauki zdalnej.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Ostatni dzień nauki w szkołach - najmłodsi uczniowie również przechodzą na nauczanie zdalne - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pytani przez nas rodzice białostockich uczniów rozumieją powody tej decyzji, ale jednocześnie wskazują na koszty, jakie poniosą ich dzieci.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionach od 15 marca w woj. lubuskim, mazowieckim, pomorskim i warmińsko-mazurskim uczniowie uczą się hybrydowo. W pozostałych 12 województwach najmłodsi uczniowie uczyli się stacjonarnie w szkołach.

Sytuacja ta zmieni się w poniedziałek. Od 22 marca do 11 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych w całym kraju mają uczyć się zdalne.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

Od najbliższej soboty na terenie całej Polski będą obowiązywały surowsze obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń. Ponownie zamknięte będą placówki kultury, baseny i galerie handlowe.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Język obcy w ostatnim dniu próbnych egzaminów ósmoklasisty [arkusz egzaminacyjny]

19.03.2021, 10:28

W piątek (19.03) punktualnie o 9:00 rozpoczął się ostatni dzień próbnych egzaminów ósmoklasisty organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie napisali sprawdzian z języka obcego nowożytnego.


Kolejna edycja Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego - tym razem online

17.03.2021, 19:20

40 uczniów szkół podstawowych będzie uczestniczyło w zajęciach Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego, który rozpocznie się w sobotę (20.03) - poinformowano w środę na konferencji prasowej na Politechnice Białostockiej. W tym roku, ze względu na pandemię, zajęcia będą odbywać się w formie online.


Dzieci i młodzież z Choroszczy przyłączają się do akcji pomocy Polakom na Wileńszczyźnie

17.03.2021, 17:53

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy włączyły się w akcję pomocy Polakom na Wileńszczyźnie. Prowadzą zbiórkę m.in. przyborów szkolnych, odzieży, książek, czy żywności z długim terminem ważności.


W całej Polsce znowu będą zamknięte hotele, galerie handlowe, kina i teatry. Dzieci wracają do nauki zdalnej

17.03.2021, 15:09

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej (17.03) konferencji prasowej poinformował, że w całym kraju znowu będą zamknięte hotele. Ograniczona będzie też działalność galerii handlowych, zamknięte będą kina, teatry, baseny i obiekty sportowe.


Oświatowa "Solidarność" ma problem z uzyskaniem informacji o dodatkach wypłacanych dyrektorom białostockich szkół

16.03.2021, 18:17

W poprzednich latach problemu nie było, teraz się pojawił. Działacze Oświatowej "Solidarności" mają problem z uzyskaniem informacji o dodatkach wypłacanych dyrektorom białostockich placówek edukacyjnych. Urzędnicy odpierają zarzuty i przekonują, że dane, które mogli podać - udostępnili.


Brakuje nauczycieli, którzy mogliby uczyć przedmiotów zawodowych

16.03.2021, 16:38

Kiedyś powszechnie panował stereotyp, że uczyć się w zawodówce to wstyd, że wybierają ją najsłabsi uczniowie. Teraz, to właśnie absolwentów szkół zawodowych najbardziej poszukują pracodawcy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok