Radio Białystok | Wiadomości | Drogowcy wrócili na białostockie ulice

Drogowcy wrócili na białostockie ulice

autor: Edyta Wołosik

24.03.2021, 16:30, akt. 16:45

Nowe inwestycje, ale też kontynuacja tych z poprzednich lat. Taki jest plan budowy i modernizacji białostockich ulic. W niektórych miejscach, np. na ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego i Słonecznej, już rozpoczęły się prace. To wiąże się oczywiście z utrudnieniami dla mieszkańców i prowadzących działalność gospodarczą.

Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego w Białymstoku, 1.12.2020, fot. Joanna Szubzda
Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego w Białymstoku, 1.12.2020, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Drogowcy wrócili na białostockie ulice - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po przerwie spowodowanej m.in. styczniowym i lutowym atakiem zimy, drogowcy wrócili na ulice. Prace trwają lub wkrótce się rozpoczną w kilkunastu miejscach Białegostoku. Jak mówi Eliza Bilewicz - Roszkowska z urzędu miejskiego to m.in.: przebudowa ul. A. Mickiewicza (na odcinku od ul. F. Karpińskiego do granicy miasta), rozbudowa Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego (od ul. Wileńskiej do terenu kolejowego przy ul. Poleskiej) wraz z infrastrukturą techniczną, ale też budowa ulic: Oleckiej, Suwalskiej, Sitarskiej, Giżyckiej, Depowej, Podmokłej.

Trwają już też prace na ulicy Słonecznej i one niektórych mieszkańców dziwią, bo - jak mówią - ta ulica była rozkopana m.in. dwa lata temu, a teraz znów są utrudnienia. 

Urzędnicy potwierdzają, że dwa lata temu była wykonana budowa ronda i kanału deszczowego, a także nawierzchnia od strony stadionu. Teraz to już ostatnie prace, które obejmują odcinek od ronda do ul. Wiosennej. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa.

W planach są też: budowa parkingu u zbiegu ulic S. Nowakowskiego i J.K. Kluka, budowa pętli autobusowej przy ulicy Klepackiej, a także ciągu pieszo-jezdnego między ulicami: Świętokrzyską i ul. Narewską. Na ten rok planowane wydatki na budowę i remonty białostockich ulic to ponad 130 milionów złotych.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kończą się największe inwestycje w Łomży

23.03.2021, 14:05

Po oddanej do użytku w marcu Hali Kultury, także w tym roku zakończyć się mają prace przy remoncie budynku filharmonii, przebudowie ulicy Dwornej i rewitalizacji Starego Rynku.


Mieszkańcy Wylotowej, Zwrotniczej i Parowozowej w Suwałkach skarżą się na fatalny stan tych ulic

22.03.2021, 11:25

Nawierzchnia jest bardzo zniszczona, bo codziennie jeżdżą tędy samochody ciężarowe. W dodatku nie ma tam chodników, a do najbliższego przystanku autobusowego trzeba przejść ponad kilometr.


Podlaski Zespół Parlamentarny chce trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa

19.03.2021, 16:27

Podlaski Zespół Parlamentarny przyjął jednogłośnie stanowisko w sprawie uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim. Chodzi o dopisanie trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa.


Remont drogi, a nie wycinka Lasu Solnickiego - utrudnienia na ul. Mickiewicza w Białymstoku

19.03.2021, 12:29

Utrudnienia związane będą nie z wycinką Lasu Solnickiego, a remontem drogi. Od piątku (19.03) kierowcy podróżujący ulicą Mickiewicza w Białymstoku muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok