Radio Białystok | Wiadomości | Stowarzyszenie Droga chce przygotować paczki świąteczne dla 2 tys. potrzebujących

Stowarzyszenie Droga chce przygotować paczki świąteczne dla 2 tys. potrzebujących

28.03.2021, 17:17, akt. 17:45

Paczki wielkanocne, w których znajdą się podstawowe produkty do zorganizowania świątecznego posiłku chce przygotować dla dwóch tysięcy potrzebujących białostockie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga. W pomoc może włączyć się każdy.

źródło: Facebook Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA
źródło: Facebook Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA

Stowarzyszenie Droga co roku przed świętami pomaga potrzebującym

Stowarzyszenie Droga jest jedną z najbardziej znanych i aktywnych w Podlaskiem organizacji pozarządowych, zajmujących się dziećmi z rodzin ubogich i patologicznych oraz ich rodzinami. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą organizuje akcje, by tym najbardziej potrzebującym przygotować paczki żywnościowe. Przygotowywane są ozdoby świąteczne, pocztówki, z których dochód przeznaczany jest na zakup produktów. Zbiórki odbywają się także w sklepach.

Jednak w tym roku, ze względu na pandemię wiele kiermaszów i zbiórek się nie odbyło, dlatego trudniej skompletować paczki - powiedziała Marta Daniszewska, koordynatorka akcji ze stowarzyszenia Droga. Stąd pomysł - jak mówiła - by zwrócić się bezpośrednio do mieszkańców, którzy mogliby przynieść już gotowe paczki bądź produkty do siedziby stowarzyszenia w Białymstoku.

Stowarzyszenie chce przygotować 500 paczek dla dwóch tysięcy potrzebujących osób, którymi się opiekuje. Szykowane są też specjalne paczki "zajączki" dla dzieci, w których znajdą się słodycze.


Można przynosić produkty, z których przygotowuje się świąteczne potrawy

Marta Daniszewska powiedziała, że w paczkach znajdą się produkty, z których będzie można przygotować świąteczne potrawy. Wśród produktów, które można przynosić są m.in. kiełbasy, żurek, majonez, chrzan, olej, baba wielkanocna, jajka, a także herbata i kawa oraz słodycze.

Paczki oraz żywność można przynosić do "Drogi" od poniedziałku do środy (29-31.03), a paczki będą wydawane w czwartek i piątek (1-2.04).

W siedzibie stowarzyszenia można też kupić wielkanocne ozdoby, takie jak stroiki, świece, pisanki czy gipsowe baranki oraz pocztówki i w ten sposób wspomóc akcję.

W Białymstoku od kilku lat odbywało się też śniadanie wielkanocne dla ubogich i samotnych organizowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej i Fundację Rodziny Czarneckich. Jednak ze względu na pandemię przygotowane zostaną paczki, które będzie można odebrać w Wielką Sobotę - powiedziała rzeczniczka białostockiej Caritas Agata Papierz. Dodała, że podobnie było w Boże Narodzenie.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedświąteczna niedziela handlowa - tłumy białostoczan na giełdzie i w sklepach [zdjęcia]

28.03.2021, 15:49

28 marca przypada niedziela handlowa. Białostoczanie skorzystali z tej okazji i tłumnie wybrali się na zakupy.


Niedziela Palmowa w Kościele Katolickim - rozpoczął się Wielki Tydzień [zdjęcia]

28.03.2021, 07:13

Rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia i przypomina o uroczystym wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Dziś (28.03) w Kościele Katolickim Niedziela Palmowa.


W Muzeum w Ciechanowcu rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne

23.03.2021, 07:51

Mimo pandemii udało się rozstrzygnąć konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, który od lat organizuje Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W ubiegłym roku konkurs zawieszono, w tym - wznowiono. Przyznano 20 nagród specjalnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok