Radio Białystok | Wiadomości | Organizatorzy tradycyjnego śniadania wielkanocnego w tym roku przygotują paczki dla potrzebujących

Organizatorzy tradycyjnego śniadania wielkanocnego w tym roku przygotują paczki dla potrzebujących

2.04.2021, 13:40, akt. 13:41

Tysiąc paczek z żywnością i gotowymi daniami świątecznymi chcą przygotować organizatorzy dorocznego śniadania wielkanocnego dla samotnych, bezdomnych i ubogich, które od kilku lat odbywało się zwykle w Białymstoku.

Organizatorzy tradycyjnego śniadania wielkanocnego Caritas, Fundacji Rodziny Czarneckich i Zespołu Szkół Katolickich, źródło: Caritas Archidiecezji Białostockiej
Organizatorzy tradycyjnego śniadania wielkanocnego Caritas, Fundacji Rodziny Czarneckich i Zespołu Szkół Katolickich, źródło: Caritas Archidiecezji Białostockiej

Tegorocznego spotkania nie będzie z powodu pandemii

Śniadanie Wielkanocne od siedmiu lat wspólnie organizują Fundacja Rodziny Czarneckich, Caritas Archidiecezji Białostockiej i Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.

W tym roku z powodu epidemii nie odbędzie się tradycyjne spotkanie przy świątecznym stole, a organizatorzy przygotowują paczki – poinformowała po spotkaniu organizatorów rzeczniczka białostockiego Caritasu Agata Papierz.

Paczki będą do odebrania w sobotę (3.04) od 10:00 na placu przed Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3.


Organizatorzy rozdadzą tysiąc paczek z żywnością

Organizatorzy są przygotowani do wydania ponad tysiąca paczek. Znajdą się w nich nie tylko tradycyjne potrawy wielkanocne, jak żurek z białą kiełbasą, wędliny, pasta jajeczna, sałatka jarzynowa, baby wielkanocne czy pieczywo, ale będą również produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia – poinformowała Dominika Czarnecka z Fundacji Rodziny Czarneckich. Każdy otrzyma dwie paczki, jedną z żywnością, drugą – z daniami, które – jak podkreśliła Czarnecka – normalnie spożylibyśmy wspólnie przy świątecznym stole.

Dyrektor białostockiego Caritasu ks. Jerzy Sęczek mówił, że w związku z obostrzeniami spotkanie wielkanocne przy wspólnym stole nie może się odbyć, ale – jak dodał – powraca tradycja koszyczków ze śniadaniem wielkanocnym, które w sobotę zostaną też pobłogosławione.


Spożywanie posiłków jest czynnością świętą – te słowa usłyszymy przy święceniu pokarmów wielkanocnych – powiedział ks. Sęczek.


W przygotowania do wydarzenia włączyli się też uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, którzy przygotowali kartki świąteczne.


Chcieliśmy, żeby były one takim znakiem bliskości, nadziei i miłości dla tych, którzy na co dzień jej nie doświadczają – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia Honorata Kozłowska.


Śniadanie Wielkanocne wsparło – jak podała Agata Papierz – kilkudziesięciu darczyńców. Są wśród nich przedsiębiorstwa, osoby prywatne i wolontariusze. Partnerem strategicznym jest samorząd województwa i miasto Białystok.

źródło: PAP | red: zmj, bs, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Stowarzyszenie Droga chce przygotować paczki świąteczne dla 2 tys. potrzebujących

28.03.2021, 17:17

Paczki wielkanocne, w których znajdą się podstawowe produkty do zorganizowania świątecznego posiłku chce przygotować dla dwóch tysięcy potrzebujących białostockie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga. W pomoc może włączyć się każdy.


Caritas diecezji łomżyńskiej organizuje przedświąteczne akcje pomocy potrzebującym

13.03.2021, 08:34

„Paczuszka od maluszka” i „Kup owieczkę za piąteczkę” - to dwa nowe sposoby pomocy potrzebującym przez Caritas diecezji łomżyńskiej przed Wielkanocą.


Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej działa już 25 lat

9.03.2021, 13:23

To miejsce daje dorosłym osobom niepełnosprawnym szansę na zdobycie zawodu, pracy i przyjaciół. 25-lecie działalności obchodzi Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej przy ul. Knyszyńskiej. W warsztatach zawodowych mimo pandemii, z zachowaniem reżimu sanitarnego codziennie uczestniczy kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok