Radio Białystok | Wiadomości | Dwie oferty w przetargu na przebudowę alei Myrchów w Białymstoku

Dwie oferty w przetargu na przebudowę alei Myrchów w Białymstoku

6.04.2021, 14:47, akt. 14:50

Są szanse na przebudowę alei im. Aliny i Andrzeja Myrchów, stworzonej w celu uhonorowania założycieli i twórców biologii akademickiej w Białymstoku. Po kilku przesunięciach terminu składania ofert, do przetargu zgłosiły się dwie lokalne firmy; obie oferty mieszczą się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez magistrat.

Las Zwierzyniecki, fot. Monika Kalicka
Las Zwierzyniecki, fot. Monika Kalicka

Przebudowa i zagospodarowanie tej alei, to projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego miasta na 2020 rok i wybrany w głosowaniu mieszkańców do realizacji. Miasto zaplanowało na ten cel 1,2 mln zł brutto.

Do przetargu wpłynęły ostatecznie dwie oferty, od firm z podmiejskiej gminy Michałowo i z Białegostoku. Pierwsza z nich została wyceniona na niespełna 666,5 tys. zł, a druga na 979 tys. zł - wynika z informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Białymstoku. Trwa ich weryfikacja, kluczowym kryterium w punktacji będzie cena. W warunkach przetargu jest zapis, że inwestycja ma być zakończone w ciągu pół roku od podpisania umowy z wykonawcą.

Aleja im. Aliny i Andrzeja Myrchów zlokalizowana jest w Parku Zwierzynieckim, niedaleko kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Łączy ulice: Świerkową i 11 Listopada. Z wnioskiem o uhonorowanie naukowców wystąpił senat uczelni i na początku 2019 roku radni taką nazwę temu miejscu nadali.

Od jesieni 2020 roku w pobliżu tej alei są kłody bartne, umieszczone tam w ramach projektu ochrony owadów zapylających w Białymstoku; jest tam też barć wydrążona w obumarłej sośnie. To najprawdopodobniej pierwszy w Polsce miejski projekt tego typu. Podobne realizowali dotąd przede wszystkim leśnicy w lasach państwowych.

Przebudowa ma objąć m.in. wymianę ogrodzenia i budowę nowej nawierzchni alejki, montaż ławek, stołów do gier planszowych i plansz informacyjnych.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


12 mln zł w budżecie obywatelskim Białegostoku na 2022 r.

25.03.2021, 14:55

12 mln zł będzie w budżecie obywatelskim miasta Białegostoku na 2022 r. - poinformował w czwartek (25.03) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Projekty do tego budżetu można zgłaszać od czwartku od 25 maja.


Nowe bloki mają powstać na białostockim osiedlu Bema - na zmiany w planach zgodzili się radni

28.02.2021, 14:07

Będą zmiany na białostockim osiedlu Bema. Radni zgodzili się m.in. na budowę bloków u zbiegu ulic Wiejskiej i Kopernika. To nie podoba się niektórym mieszkańcom, ale ich uwag nie uwzględniono.


Możliwe zmiany w zasadach funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Białymstoku

9.01.2021, 11:27

Kwota będzie taka sama, liczba głosów przysługujących jednej osobie też, ale niewykluczone są inne zmiany w zasadach funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Białymstoku. Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na interpelację jednego z radnych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok