Radio Białystok | Wiadomości | Czy przez wyremontowaną ulicę Klepacką pojadą autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej?

Czy przez wyremontowaną ulicę Klepacką pojadą autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej?

autor: Edyta Wołosik

7.04.2021, 16:52, akt. 17:19

Jest szansa na lepsze skomunikowanie Starosielc z osiedlem Zielone Wzgórza i z centrum Białegostoku. Urzędnicy pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli na to, by autobusy z pętli przy kościele Przemienienia Pańskiego skręcały nie tylko w lewo, ale też w prawo w kierunku osiedla Zielone Wzgórza.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Czy przez wyremontowaną ulicę Klepacką pojadą autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej? - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To z kolei pozwoli na szybszy dojazd nie tylko do osiedla Zielone Wzgórza, ale też do centrum miasta.

Na to już od dawna liczą mieszkańcy. Jak mówią: "to absurdalna sytuacja, remont ulicy Klepackiej w Białymstoku zakończył się kilka miesięcy temu, ustawiono nowe przystanki, ale nie jeżdżą tamtędy żadne autobusy".

Chodzi o odcinek od pętli przy kościele Przemienienia Pańskiego w kierunku osiedla Zielone Wzgórza.Problemem jest pętla przy kościele - mówi dyrektor Zarządu Białostockiej Komunikacji Miejskiej Bogusław Prokop.


- Z powodu ustawionych tam słupów elektrycznych nie ma możliwości wyjazdu autobusem w prawo w ulicę Klepacką, a ten układ pozwala jedynie na skręt w lewo, czyli autobus który przyjechał od strony ulicy Niewodnickiej, znów tam wraca - tłumaczy Bogusław Prokop.


Jednym z rozwiązań, żeby to zmienić, mogłaby być przebudowa pętli, ale urzędnicy zdecydowali się na inne rozwiązanie: na budowę w pobliżu, nowej. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich - Marzenna Dubowska - mówi, że tam już takich ograniczeń nie będzie. A ma to się stać we wrześniu.

Wtedy, jak zapewniają urzędnicy, będzie można wprowadzić zmiany komunikacyjne i albo zmienić trasy już istniejących linii, albo też uruchomić nowe.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przez rok w białostockich biletomatach sprzedano ponad 1,8 mln biletów komunikacji miejskiej

4.04.2021, 08:05

Biletomaty w białostockich autobusach są od roku. Sprzedano w nich około 1,8 mln biletów na łączną kwotę ponad 5,1 mln zł.


Około 40 tys. pasażerów BKM-u będzie musiało wymienić kartę miejską

31.03.2021, 10:14

Nie wszyscy pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą mogli kupić bilet miesięczny na kwiecień bez wymiany karty. A to dlatego, że po 10 latach straciły one ważność. Dotyczy to około 40 tysięcy osób.


Drogowcy wrócili na białostockie ulice

24.03.2021, 16:30

Nowe inwestycje, ale też kontynuacja tych z poprzednich lat. Taki jest plan budowy i modernizacji białostockich ulic. W niektórych miejscach, np. na ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego i Słonecznej, już rozpoczęły się prace. To wiąże się oczywiście z utrudnieniami dla mieszkańców i prowadzących działalność gospodarczą.


W Białymstoku na razie nie będzie przywrócona liczba kursów BKM sprzed pandemii

9.03.2021, 12:51

Nie będzie na razie większej liczby kursów białostockich autobusów. Mimo powrotu najmłodszych dzieci do szkół urzędnicy nie zmienili decyzji.


Ulica Klepacka w Białymstoku jest już wyremontowana [wideo]

21.09.2020, 09:55

To dobra informacja dla kierowców. Od rana (21.09) można już jeździć wyremontowaną ulicą Klepacką w Białymstoku. W weekend ulica była zamknięta, bo drogowcy układali ostatnią warstwę nawierzchni.


Można jeździć nowym odcinkiem ul. Klepackiej w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

4.06.2020, 08:20

Kierowcy od czwartkowego poranka (4.06) mogą korzystać z nowego odcinka, wciąż budowanej jeszcze ul. Klepackiej w Białymstoku. Drogowcy udostępnili nowy fragment tej ulicy.


Drogowcy kończą prace przy trzech ważnych inwestycjach drogowych w Białymstoku

4.11.2019, 10:46

Jeszcze w tym miesiącu mają się zakończyć prace przy trzech ważnych inwestycjach drogowych w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok