Radio Białystok | Wiadomości | Jedna z głównych ulic w Grajewie będzie zmodernizowana

Jedna z głównych ulic w Grajewie będzie zmodernizowana

autor: Paweł Wądołowski

22.04.2021, 08:36, akt. 08:41

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zrobienie projektu ulicy Ełckiej w Grajewie, czyli miejskiego odcinka drogi krajowej nr 65.

Fotolia.com
Fotolia.com

 Zakres prac jest bardzo duży - mówi Rafał Malinowski z podlaskiego oddziału GDDKiA.


Zakres planowanej inwestycji obejmuje rozbudowę drogi na długości prawie 2 km i podniesienie klasy tego odcinka z drogi głównej do drogi głównej ruchu przyspieszonego oraz dostosowanie konstrukcji nawierzchni do przenoszenia obciążeń do jedenastu i pół tony na oś. W ramach zadania przebudowanych zostanie siedem skrzyżowań, powstaną też zatoki autobusowe i oświetlenie drogi, bo niemal cały odcinek to ulica Ełcka w Grajewie - dodaje.


Jak podkreśla Rafał Malinowski, po zakończeniu prac na ulicy będzie bezpieczniej. A dzięki wprowadzeniu pasów skrętu łatwiej będzie przejechać w godzinach szczytu. 


Rozbudowa drogi krajowej nr 65 w Grajewie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i usprawnienia oraz poprawę komfortu użytkowania. Dlatego będzie nie tylko wzmocniona konstrukcji jezdni i nowa nawierzchnia, ale też powstaną pasy do skrętu w lewo, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe i odcinki obsługujące ruch lokalny - podkreśla.


Przebudowany ma być odcinek od skrzyżowania z ulicą Kopernika do granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Prace związane z modernizacją ulicy Ełckiej drogowcy rozpoczną w przyszłym roku. 

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na początku przyszłego roku wybór optymalnego wariantu łącznika S8 i S19 w Podlaskiem

13.04.2021, 15:29

Wiosną 2022 r., po zakończeniu wszystkich prac dla czterech analizowanych wariantów, ma nastąpić wybór najbardziej optymalnego przebiegu drogi, która ma połączyć drogi S8 i S19 w Podlaskiem - poinformował we wtorek (13.04) rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Rafał Malinowski.


Podlaski Zespół Parlamentarny chce trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa

19.03.2021, 16:27

Podlaski Zespół Parlamentarny przyjął jednogłośnie stanowisko w sprawie uzupełnienia sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim. Chodzi o dopisanie trasy szybkiego ruchu z Białegostoku do Augustowa.


W Szczuczynie samorządowcy dyskutowali o drodze S16

9.02.2021, 16:38

Droga S16 powinna przebiegać po starym przebiegu obecnej drogi krajowej nr 65, która łączy Grajewo z Białymstokiem. A nie po części drogi krajowej nr 8 z pominięciem powiatów grajewskiego i monieckiego jak chce część wojewódzkich radnych - mówili we wtorek (09.02) w Szczuczynie samorządowcy, którzy spotkali się na konferencji "S16 - droga do rozwoju".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok