Radio Białystok | Wiadomości | 3,5 mln zł będą kosztować nowe chodniki i ścieżka rowerowa przy DK61 w Grajewie

3,5 mln zł będą kosztować nowe chodniki i ścieżka rowerowa przy DK61 w Grajewie

22.04.2021, 16:14, akt. 16:26

3,5 mln zł będzie kosztować projekt i budowa ok. 1,5 km chodników dla pieszych i ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 61 Grajewie. W białostockim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano w czwartek (22.04) mowę z wykonawcą tej inwestycji.

źródło: pixabay.com
źródło: pixabay.com

Uczestniczący online w konferencji prasowej na ten temat minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że ważne są nie tylko duże, strategiczne inwestycje drogowe, ale także takie jak ta w Grajewie, bo mają istotny wpływ na podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a to ważne z punktu widzenia mieszkańców, kierowców.

Polska potrzebuje, Polacy zasługują na bezpieczne drogi, na bezpieczne drogi krajowe, samorządowe, na te drogi główne, autostradowe, ekspresowe, ale także i te, które gęstą siecią pokrywają nasz kraj i rozprowadzają ruch na terenie regionów, ale często i pełnią rolę tranzytową

- mówił Andrzej Adamczyk.

Minister poinformował, że grajewska inwestycja jest finansowana w ramach przyjętego w lutym Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, w ramach którego na różne zadania związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach krajowych, do 2024 r. ma być przeznaczonych ok. 2,5 mld zł.

Droga krajowa 61 jest tranzytową w Grajewie. Andrzej Adamczyk powiedział, że warunki komunikacyjne w mieście poprawią się, gdy będzie oddana do użytku budowana droga ekspresowa S61 Via Baltica, która przejmie ciężki ruch.

Dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski poinformował, że zadanie w Grajewie, na które w czwartek podpisano umowę ma być zrealizowane w 2021 r. Wykonawca odwodni teren, zaprojektuje chodniki i ścieżkę rowerową, powstaną doświetlone przejścia dla pieszych. Dodał, że ta inwestycja ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa, bo będzie zlokalizowana w miejscu gdzie droga 61 zaczyna się na terenie miasta, w miejscu gdzie zaczyna się obszar zabudowany, jest wzniesienie i może nie najlepsza widoczność, pojazdy muszą zwolnić.

Na tym odcinku kilkuset metrów brakowało jednego chodnika i ciągu pieszo-rowerowego co w sytuacji rozwoju infrastruktury towarzyszącej w tym obszarze stwarza duże zagrożenie w bezpieczeństwie w ruchu drogowym

- mówił Wojciech Borzuchowski.

Inwestycję w Grajewie zrealizuje lokalna firma Unidrog.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jedna z głównych ulic w Grajewie będzie zmodernizowana

22.04.2021, 08:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zrobienie projektu ulicy Ełckiej w Grajewie, czyli miejskiego odcinka drogi krajowej nr 65.


Obwodnicę hybrydową przebiegającą przez miasto planują wybudować władze Kolna

17.04.2021, 17:00

Dzięki takiej obwodnicy zmniejszy się natężenie ruchu w centrum miasta, ale turyści go nie ominą. Władze Kolna zabiegają, żeby w ich mieście powstała tzw. obwodnica hybrydowa, czyli nowa ulica, z mniejszą ilością skrzyżowań, ale mijająca centrum - mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.


Na początku przyszłego roku wybór optymalnego wariantu łącznika S8 i S19 w Podlaskiem

13.04.2021, 15:29

Wiosną 2022 r., po zakończeniu wszystkich prac dla czterech analizowanych wariantów, ma nastąpić wybór najbardziej optymalnego przebiegu drogi, która ma połączyć drogi S8 i S19 w Podlaskiem - poinformował we wtorek (13.04) rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Rafał Malinowski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok