Radio Białystok | Wiadomości | Duże korki na DK61 - przed Kisielnicą pracują drogowcy [wideo]

Duże korki na DK61 - przed Kisielnicą pracują drogowcy [wideo]

autor: Paweł Wądołowski

23.04.2021, 17:54, akt. 18:22

Nawet kilkadziesiąt minut muszą stać w korkach kierowcy, którzy jadą drogą krajową nr 61 na odcinku z Łomży do Stawisk. Przed Kisielnicą drogowcy rozpoczęli prace związane z budową węzła przy budowanej trasie Via Baltica. W związku z tym tworzą się bardzo duże korki.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Drogowcy pracują przy wjeździe do Kisielnicy od strony Łomży. I jest tu ruch wahadłowy. Niestety, bardzo często jest sterowany sygnalizacją świetlną. 

W czwartek (22.04) przy takim sterowaniu ruchem korek zaczynał się z jednej strony w Górkach Sypniewo, a z drugiej w Budach Czarnockich. Przejechanie z Górek do Łomży zajmowało blisko godzinę - normalnie powinno tylko kilka minut.


Dopiero kiedy ruchem zaczęli kierować ręcznie pracownicy firmy, korek udało się rozładować. W piątek (23.04) pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewniali, że w przypadku tworzenia się korków właśnie takie rozwiązanie będzie stosowane.

Kierowcy, którzy jadą z Łomży do Grajewa mogą miejsce prac ominąć jadąc przez Jedwabne i Przytuły.  Do Kolna warto pojechać albo przez Nowogród, albo w Piątnicy skręcić w stronę Pęzy i Małego Płocka. Zwłaszcza, że jadąc w stronę Kolna, za Kisielnicą trafiamy na kolejny odcinek z ruchem wahadłowym, na drodze krajowej nr 63, przed Rogienicami.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jedna z głównych ulic w Grajewie będzie zmodernizowana

22.04.2021, 08:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zrobienie projektu ulicy Ełckiej w Grajewie, czyli miejskiego odcinka drogi krajowej nr 65.


W Sejnach zamiast jednej zostaną przebudowane dwie drogi powiatowe

21.04.2021, 08:56

Wszystko dzięki sporym oszczędnościom, jakie sejneńskiemu starostwu udało się uzyskać podczas remontu ulicy Strażackiej.


Czy w Suwałkach powstanie prawoskręt z ulicy Wigierskiej w Kościuszki?

2.03.2021, 08:41

Suwalczanie zwracają uwagę, że takie rozwiązanie rozładowałoby korki w godzinach szczytu i usprawniło komunikację w centrum miasta.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok