Radio Białystok | Wiadomości | Prawie 20 inwestycji będą mogły zrealizować samorządy dzięki pieniądzom z budżetu województwa podlaskiego

Prawie 20 inwestycji będą mogły zrealizować samorządy dzięki pieniądzom z budżetu województwa podlaskiego

autor: Renata Reda

26.04.2021, 16:25, akt. 16:34

Będą głównie remonty dróg i budynków. Prawie 20 inwestycji będą mogły zrealizować samorządy w naszym regionie dzięki wsparciu z budżetu województwa podlaskiego.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Radni wojewódzcy zdecydowali o przekazaniu gminom około 15 milionów złotych. Najwięcej pieniędzy z budżetu województwa ma dostać powiat łomżyński. To 2 miliony 750 tysięcy złotych dofinansowania na przebudowę drogi Wizna-Jedwabne i odcinka ulicy Jana Pawła II w Jedwabnem.

Nowe drogi powstaną też m.in. we wsiach Niemyje-Ząbki i Niemyje-Jarnąty w gminie Rudka, we wsi Głęboki Bród w gminie Giby, w Podgórzu w gminie Łomża i w miejscowości Zaskrodzie w gminie Kolno. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa w Wysokiem Mazowieckiem w drodze krajowej nr 61 powstanie sieć wodociągowa.

Zambrowski szpital będzie mógł utworzyć oddział neurologii z pododdziałem udarowym i poradnię neurologiczną.

Wyremontowany też będzie budynek podstawówki w Kuleszach Kościelnych i plac przy szkole podstawowej z polskim i litewskim językiem nauczania w Puńsku. W Bielsku Podlaskim natomiast ma być rozbudowany budynek internatu Zespołu Szkół Nr 4.

W Fastach w gminie Dobrzyniewo Duże powstanie sala gimnastyczna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, a we wsi Krynica w gminie Trzcianne - świetlica.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 205 mln zł trafi do podlaskich samorządów - to pieniądze na przebudowę dróg

26.04.2021, 00:01

Pieniądze będą wydane na przebudowę najgorszych dróg gminnych i powiatowych. Ponad 205 mln zł trafi w tym roku do podlaskich samorządów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wcześniej był to tzw. Fundusz Dróg Samorządowych.


Ponad 30 mln zł trafi do samorządów Suwalszczyzny w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

23.04.2021, 09:13

Łącznie ze środków tegorocznego rozdania przebudowanych zostanie 30 dróg i ulic w niemal wszystkich miastach, powiatach i gminach regionu.


Trzy podlaskie szpitale dostaną ponad 22 mln zł na sprzęt medyczny i modernizację

9.04.2021, 12:45

22,6 mln zł z UE na zakup sprzętu medycznego i modernizacje dostaną trzy podlaskie szpitale: Białostockie Centrum Onkologii, szpital wojewódzki w Białymstoku i szpital w Wysokiem Mazowieckiem - zdecydował zarząd województwa podlaskiego. Powstaną też nowe poradnie.


Kolejne podlaskie gminy dostaną dotacje na budowę instalacji wykorzystujących energię słoneczną

8.04.2021, 16:30

Kolejne gminy z województwa podlaskiego dostaną unijne dotacje na budowę instalacji wykorzystujących energię słoneczną. To Zambrów, Czyżew, Grodzisk i Orla.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok