Radio Białystok | Wiadomości | Zmieniło się otoczenie Zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej - inwestycję oficjalnie oddano do użytku [zdjęcia]

Zmieniło się otoczenie Zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej - inwestycję oficjalnie oddano do użytku [zdjęcia]

autor: Marcin Gliński

6.05.2021, 14:01, akt. 14:14

To atrakcja dla miłośników wędkarstwa, pływania, jazdy na rowerze i podziwiania pięknych widoków. Zmieniło się otoczenie Zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej - w czwartek (06.05) władze miasteczka oddały inwestycję oficjalnie do użytku.

Zalew Czapielówka w Czarnej Białostockiej, fot. Joanna Szubzda
Zalew Czapielówka w Czarnej Białostockiej, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Zmieniło się otoczenie Zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej - inwestycję oficjalnie oddano do użytku - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wokół zalewu są nowe pomosty, ścieżki rowerowe, miejsca na ogniska i wieża widokowa. Z inwestycji szczególnie zadowoleni są mieszkańcy, ale zalew chętnie odwiedzają też turyści.

- Zdemontowano stary pomost i wykonano część wypoczynkową, czyli pomosty pływające. Wykonano również trzy pomosty wędkarskie, blisko 2700 m ścieżki pieszo-rowerowej, wieżę widokową, miejsca do odpoczynku wyposażone w ławki, hotel dla owadów, tablice edukacyjne, parkingi dla rowerów - mówi Wojciech Pyżyk z Urzędu Miejskiego w Czarnej Białostockiej.

- Zalew zyskał lepszą, nową infrastrukturę, a turyści bardziej atrakcyjne miejsce do odpoczynku - mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Malinowski.

- Dokładnie w maju 1971 roku powstał komitet społeczny, który zajął się organizacją budowy Zalewu Czapielówka. No i w maju 2021 roku oddajemy oficjalnie obiekt po pełnej modernizacji. I po raz pierwszy jest on cały dostępny, ponieważ ten ciąg pieszo-rowerowy spowodował, że zalew można obejść dookoła. W przyszłości planujemy zmodernizować tamę, która piętrzy tutaj wodę - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.

Przebudowa otoczenia Zalewu Czapielówka kosztowała ponad 4 miliony złotych. W przyszłości władze Czarnej Białostockiej chcą wybudować przy zalewie plac zabaw i siłownię pod chmurką.

| red: mag


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jedno kąpielisko nad Zalewem Arkadia, a drugie we wsi Krzywe

22.04.2021, 08:29

To miejsca na Suwalszczyźnie, gdzie podczas zbliżającego się sezonu letniego utworzone zostaną strzeżone plaże. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ratowników nie będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku.


Nowe oblicze zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej [zdjęcia]

5.01.2021, 07:29

Można już korzystać z nowych pomostów, ścieżek turystycznych i wieży widokowej. Zmieniło się otoczenie zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej.


Trzeba było czekać ponad rok - zawalona wiata zniknie z siemiatyckiego molo

26.07.2020, 14:03

Po ponad roku z siemiatyckiego molo zniknie szpecąca go, zniszczona wiata. Zawaliła się w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu gniła w wodzie. Osoby wypoczywające nad zalewem nie mogły dotąd korzystać z tej części pomostu.


Siłownia dla dzieci powstanie w Suwałkach nad zalewem Arkadia

23.07.2020, 09:10

Wykonawca powinien być znany do końca tego miesiąca. Wtedy bowiem upływa termin rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez władze miasta. Inwestycja sfinansowana zostanie z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Ma kosztować około 100 tys. zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok