Radio Białystok | Wiadomości | Od 28 kwietnia w Kolnie nie było ani jednego stwierdzonego przypadku koronawirusa

Od 28 kwietnia w Kolnie nie było ani jednego stwierdzonego przypadku koronawirusa

autor: Paweł Wądołowski

6.05.2021, 15:26, akt. 7.05.2021, 09:10

To jedyne takie miasto w Polsce. Spokojna wyspa na covidowym morzu - mówią mieszkańcy Kolna.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Od 28 kwietnia w Kolnie nie było ani jednego stwierdzonego przypadku koronawirusa - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Od 28 kwietnia w powiecie kolneńskim nie było ani jednego stwierdzonego przypadku koronawirusa. Część mieszkańców uważa, że to dzięki dyscyplinie i przestrzeganiu ograniczeń, część, że dzięki szczepieniom, a niektórzy są taką informacją zaskoczeni...

Cieszymy się wszyscy. Trudną sytuację mamy za sobą. W tamtym roku, na przełomie października i listopada mieliśmy szczyt zachorowań. Podobnie było w marcu tego roku. A dzisiaj - od 28 kwietnia - nie mamy nowych zachorowań na covid. W kwarantannie domowej mamy 24 osoby. Osób izolowanych 4 i osób  hospitalizowanych jest 6, w tym 5 na oddziale covidowym, a jedna osoba na OIOMie. Mamy zaszczepionych około 25% mieszkańców powiatu, czyli 9647 osób. Nie wszyscy są jeszcze zaszczepieni drugą dawką. Mamy 6 punktów  szczepień na terenie powiatu kolneńskiego i uruchamiamy niedługo punkt  szczepień powszechnych, który będzie zlokalizowany w hali sportowej. A dlaczego nie ma nowych przypadków koronawirusa? Przede wszystkim dzięki dyscyplinie mieszkańców, ale też dzięki terenowi, na którym  mieszkamy. Zdrowy tryb życia, odżywianie, zdrowe powietrze przede  wszystkim. Czyli jesteśmy powiatem bezpiecznym, zdrowym i miejmy  nadzieję że tak zostanie

-  mówi starosta kolneński Tadeusz Klama.

Według Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolnie przyczyn tego, że od tylu dni nie ma nowych przypadków koronawirusa jest kilka.


- 27 kwietnia były dwa plusy, a od 28 kwietnia: 0. U nas szczyt  poprzedniej fali był w lutym i marcu, kiedy było ponad 550 dodatnich  testów na nasz mały powiat i 38000 mieszkańców. W kwietniu było już  tylko 90 pozytywnych testów. I teraz maj dobrze się zaczął. To wszytko dzięki wspólnej pracy nas wszystkich: i mojego zakładu, i moich pracowników. Szybka reakcja i działanie, żeby jak najszybciej izolować osoby chore. Poza tym bardzo dużo ludzi już przechorowało i to jest odporność naturalna całego społeczeństwa. I mieszkańcy przestrzegają na pewno zasad - także wszyscy to się starają. A do tego szczepienia ruszyły całą parą - mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie, Urszula Gołębiewska. 

| red: mag, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 6 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, zmarło 510 osób

6.05.2021, 10:28

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 6 431 osób. Zmarło 510 chorych z COVID-19 – przekazało w czwartek (6.05) Ministerstwo Zdrowia.


Akcja "Zaszczep się w majówkę" przedłużona - są szczepionki

4.05.2021, 02:24

Kolejny dzień tłumy chętnych ustawiają przed mobilnym punktem szczepień na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Ze względu na duże zainteresowanie i niewykorzystane preparaty, wojewoda podlaski zdecydował o przedłużeniu majówkowej akcji.


Niektórzy Polacy, bez względu na obowiązujące ograniczenia, planują wyjazd na majówkę

29.04.2021, 12:07

Hotele będą mogły przyjmować wszystkich gości dopiero 8 maja, tymczasem przed nami długi majowy weekend. Polacy bardzo chcieliby spędzać go poza domem. Niektórzy bez względu na obowiązujące ograniczenia planują wyjazd na majówkę.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok