Radio Białystok | Wiadomości | Niektórzy Polacy, bez względu na obowiązujące ograniczenia, planują wyjazd na majówkę

Niektórzy Polacy, bez względu na obowiązujące ograniczenia, planują wyjazd na majówkę

autor: Katarzyna Kozłowska

29.04.2021, 12:07, akt. 16:18

Hotele będą mogły przyjmować wszystkich gości dopiero 8 maja, tymczasem przed nami długi majowy weekend. Polacy bardzo chcieliby spędzać go poza domem. Niektórzy bez względu na obowiązujące ograniczenia planują wyjazd na majówkę.

sebra, Fotolia.com
sebra, Fotolia.com


0:00
0:00
Niektórzy Polacy, bez względu na obowiązujące ograniczenia, planują wyjazd na majówkę - relacja Katarzyny Kozłowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

- Hotelarze podobnie jak turyści czekają na zielone światło, by móc znów działać - mówi dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Andrzej Burkiewicz. Niestety trzeba było anulować rezerwacje na pierwszy majowy weekend - dodaje.  

- Chociaż majówka w tym roku jest rekordowo krótka i trwa trzy dni, to niektórzy spragnieni wypoczynku Polacy, będą go szukać za granicą - mówi Renata Kuźmienko z białostockiego biura podróży. Jej zdaniem to bezpieczna opcja, bo osoby, które wsiadają do samolotu, muszą mieć negatywny test na koronawirusa.

Na turystów powoli otwierają się kolejne kraje, ale okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, bo prywatne kwatery czy pensjonaty przyjmują gości i w niektórych nie ma już wolnych miejsc, choć oficjalnie są zamknięte.

Oznacza to, że w długi majowy weekend branża turystyczna będzie działać w szarej strefie. Jednak sanepid już zapowiedział kontrole i kary za złamanie obostrzeń. Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu ponad 80 proc. Polaków spędzi majówkę w domu, natomiast wakacje planuje ponad 45 procent pytanych.

| red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rząd luzuje obostrzenia - sprawdź harmonogram zmian

28.04.2021, 10:10

W środę (28.04) podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili harmonogram znoszenia kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.


Eugeniusz Ławreniuk

23.03.2021, 08:29

"To pierwszy krok ku temu, żeby rynek turystyczny zaczął się w miarę odradzać". Tzw. paszporty covidowe mogą być szansą dla branży turystycznej na wyjście z kryzysu. Mają zawierać informacje o szczepieniach, przebytej chorobie lub wyniku testu.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok