Radio Białystok | Wiadomości | Ze szpitala w Łomży uciekł 75-latek zakażony koronawirusem - mężczyzna chciał się zaszczepić

Ze szpitala w Łomży uciekł 75-latek zakażony koronawirusem - mężczyzna chciał się zaszczepić

autor: Paweł Wądołowski

6.05.2021, 19:16, akt. 19:23

Nawet 12 lat więzienia może grozić mężczyźnie, który uciekł z łomżyńskiego szpitala żeby zaszczepić się przeciw Covid-19. Jednak był już zakażony koronawirusem i przebywał na oddziale zakaźnym - mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jarosław Pokoleńczuk.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

- Pacjent w wieku 75 lat, mieszkaniec okolic Łomży miał badanie PCR i potwierdzone zakażenie Covid-19. Był pacjentem oddziału chorób zakaźnych. Można powiedzieć, że uciekł, w każdym razie oddalił się z oddziału i pojechał na zaplanowane szczepienie. Lekarz dość szybko się zorientował, że pacjenta nie ma i powiadomił policję - mówi Jarosław Pokoleńczuk.

A funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, gdzie jest uciekinier - mówi Justyna Janowska z łomżyńskiej policji.

- Mundurowi ustalili w której przychodni znajduje się mężczyzna i wraz z personelem przychodni lekarskiej odizolowani go, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia. Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające pod kątem artykułu 165 Kodeksu Karnego, to sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób. Całość materiałów została już przekazana do Prokuratury Rejonowej w Łomży - mówi Justyna Janowska.

Teraz prokurator zdecyduje, czy postawić mężczyźnie zarzuty.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na więzienie w zawieszeniu skazał białostocki sąd syna gwiazdy disco polo

9.03.2021, 07:36

10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, 10 tys. zł grzywny oraz 6-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - taki wyrok zapadł we wtorek (9.03) w Białymstoku wobec 32-latka, któremu prokuratura postawiła zarzuty związane z naruszaniem - orzeczonego prawomocnym wyrokiem - zakazu kierowania pojazdami.


Ze szpitala w Łomży uciekł pacjent zakażony koronawirusem - interweniowali policjanci

11.02.2021, 17:05

Nietypowa interwencja łomżyńskich policjantów. Mundurowi szukali mężczyzny chorego na COVID-19, który uciekł z oddziału w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok