Radio Białystok | Wiadomości | To ma być łagodny powrót uczniów starszych klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych

To ma być łagodny powrót uczniów starszych klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych

autor: Edyta Wołosik

14.05.2021, 14:58, akt. 15:40

Bez klasówek i kartkówek, bez sprawdzania zeszytów z okresu nauki zdalnej, a praca domowa tylko dla chętnych - m.in. takie informacje przekazali niektórzy dyrektorzy białostockich szkół uczniom przed powrotem do nauki hybrydowej i stacjonarnej.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
To ma być łagodny powrót uczniów starszych klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

To odpowiedź na apel ministra edukacji i podlaskiego kuratora oświaty. Jak mówi kurator Beata Pietruszka: "mamy mądrych i odpowiedzialnych nauczycieli i na pewno będą zapewniać łagodne wejście w to nauczanie stacjonarne". I tak np. w podstawówce nr 19 w Białymstoku nie będzie kartkówek i klasówek, pracę domową odrabiać będą tylko chętni, a nauczyciele nie będą sprawdzać zeszytów i notatek z okresu nauki zdalnej.

Łagodny powrót ma też być m.in. w podstawówce nr 43, bo nie będzie eksponowania braków z okresu nauki zdalnej, testy i sprawdziany będą w ograniczonym zakresie, w większości dla chętnych, bo szkoła - jak mówi jej dyrektor Andrzej Danieluk - stawia przede wszystkim na odbudowanie relacji rówieśniczych i między uczniami a nauczycielami.

W poniedziałek w klasach 4-8 i w szkołach ponadpodstawowych rozpocznie się nauka hybrydowa, a od 31 maja - stacjonarna. W tym roku szkolnym ci uczniowie uczyli się stacjonarnie jedynie przez niecałe dwa miesiące.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dariusz Piontkowski

14.05.2021, 08:01

"Powrót nawet na kilka tygodni do szkół jest zdecydowanie lepszy ze względów psychologicznych, społecznych. Potrzebne jest odnowienie kontaktów rówieśniczych, nawiązanie ponownych relacji z nauczycielem. To także szansa na powtórzenie materiału, który był trudniejszy" - mówi Dariusz Piontkowski.


Dariusz Piontkowski: Warto, aby nauka stacjonarna w szkołach trwała jak najdłużej, jeśli pozwolą na to warunki

10.05.2021, 17:25

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski uważa, że - jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne - warto, aby nauka stacjonarna w szkołach była realizowana jak najdłużej, bo jest to istotne z wielu względów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok