Radio Białystok | Wiadomości | Projekt Łomżyńskiego Forum Samorządowego z szansą na kilkaset milionów złotych

Projekt Łomżyńskiego Forum Samorządowego z szansą na kilkaset milionów złotych

autor: Adam Dąbrowski

14.05.2021, 17:41, akt. 18:13

O możliwościach i szansach realizacji najnowszego wielomilionowego projektu turystycznego rozmawiali uczestnicy walnego zgromadzenia Łomżyńskiego Forum Samorządowego.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

W programie spotkania było m.in. podsumowanie dotychczasowej działalności i udzielenie absolutorium zarządowi, ale wszyscy czekali na spotkanie z wiceprezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Żeby powiedział nam na temat nowej perspektywy finansowej i możliwości skorzystania przez samorządy naszego subregionu ze środków finansowych, jakimi będzie dysponowała agencja. To o czym rozmawiamy, to szlaka kajakowy Pisa-Narew, to jest ponad 200 milionów złotych. Przeogromny projekt, miałby być finansowany z Krajowego Programu Odbudowy i na pewno nie zrezygnujemy z każdej możliwej złotówki, którą możemy pozyskać i przeznaczyć tutaj na rozwój naszej ziemi łomżyńskiej - mówi prezes ŁFS Lech Szabłowski.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości udziela dotacji przede wszystkim młodym przedsiębiorcom, ale w nowej perspektywie finansowej 2021- 2027 będzie mogła przekazywać pieniądze także samorządowcom - mówi wiceprezes PARP Marcin Czyża.

Wygląda na to, że te projekty, które zostały zgłoszone, dotyczące województwa podlaskiego mają dużą szansę na realizację nie z funduszu odbudowy tylko z Funduszy Unijnych, które już wcześniej były przypisane PARP. Dla projektów samorządowych prawdopodobnie te dotacje będą w granicach od 85 do około 60%, ale to wszystko podlega jeszcze negocjacjom - dodaje.

Przedstawiciele ponad dwudziestu samorządów subregionu łomżyńskiego działających w ŁFS spotkali się także z ministrem rozwoju, pracy i technologii. Jarosław Gowin namawiał ich m.in. do skorzystania z możliwości, jakie stwarza samorządom Krajowy Zasób Nieruchomości.

To szansa na tanie mieszkania, dzięki którym w waszych miejscowościach będą chcieli zostawać ludzie młodzi - przekonywał wicepremier.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy miasto Łomża wystąpi z Łomżyńskiego Forum Samorządowego?

19.02.2020, 14:43

Władze Łomży zamierzają zrezygnować nie tylko z pozycji lidera forum, ale w ogóle z uczestnictwa w tej strukturze.


Nowa rada Łomżyńskiego Forum Samorządowego chce zrealizować dwa duże projekty

18.07.2019, 07:26

Dwa duże projekty, socjalny i zdrowotny chce zrealizować na początku kadencji nowa rada Łomżyńskiego Forum Samorządowego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr ADHD i inne cudowne zjawiska - spektakl Joanny Szczepkowskiej

REKLAMA
OiFP DYPTYK


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok