Radio Białystok | Wiadomości | Białorusini zorganizowali przejazd rowerowy ulicami Białegostoku, by zwrócić uwagę na represje w ich kraju

Białorusini zorganizowali przejazd rowerowy ulicami Białegostoku, by zwrócić uwagę na represje w ich kraju

autor: Źmicier Kościn

16.05.2021, 14:15, akt. 14:53

W ten sposób chcieli wyrazić solidarność z białoruskimi studentami.

Białorusini zorganizowali przejazd rowerowy ulicami Białegostoku, by zwrócić uwagę na represje w ich kraju, fot. Źmicier Kościn
Białorusini zorganizowali przejazd rowerowy ulicami Białegostoku, by zwrócić uwagę na represje w ich kraju, fot. Źmicier Kościn


0:00
0:00
Białorusini zorganizowali przejazd rowerowy ulicami Białegostoku, by zwrócić uwagę na represje w ich kraju - relacja Źmiciera Kościna | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Mieszkający w Białymstoku Białorusini zorganizowali wspólny przejazd rowerowy ulicami miasta, by zwrócić uwagę na represje za wschodnią granicą.

Od piątku w Mińsku trwa proces 11 studentów i wykładowców oskarżonych o zorganizowanie i kierowanie protestami na tamtejszych uczelniach. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Wśród uczestników białostockiej akcji solidarności byli również stypendyści rządowego programu im. Konstantego Kalinowskiego. Opuścili swój kraj w obawie przed represjami.

W tej chwili w białoruskich więzieniach jest prawie 400 więźniów politycznych. W wielu miastach wciąż organizowane są protesty.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku powstanie centrum pomocy Polakom z Białorusi

10.05.2021, 16:32

W Białymstoku powstanie rządowe centrum - punkt pomocy Polakom z Białorusi - zapowiedział w poniedziałek (10.05) na konferencji prasowej w Białymstoku pełnomocnik polskiego rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą Jan Michał Dziedziczak.


Dzień Woli - białostockie uroczystości w 103. rocznicę ogłoszenia niepodległości przez Białoruską Republikę Ludową

25.03.2021, 07:23

Pikieta, składanie kwiatów, ale też specjalnie przygotowany utwór. Tak będą w naszym regionie wyglądać obchody Dnia Woli – czyli 103. rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Białoruską Republikę Ludową. To święto nieuznawane przez reżim Aleksandra Łukaszenki.


Fotografie z białoruskich protestów na plenerowej wystawie w centrum Białegostoku [zdjęcia]

26.02.2021, 16:25

Fotografie z białoruskich protestów po sierpniowych wyborach prezydenckich w tym kraju można od piątku (26.02) zobaczyć na plenerowej wystawie w centrum Białegostoku.


Nad Białymstokiem wzniósł się balon z flagą Białorusi [zdjęcia, wideo]

6.02.2021, 14:09

Był to wyraz solidarności i okazja, by przypomnieć o nadal trwających protestach na Białorusi. Balon z trzydziestometrową narodową biało-czerwono-białą flagą wzniósł się w sobotę (06.02) ponad Białymstokiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok