Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Białegostoku i ościennych gmin mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ws. OZE

Mieszkańcy Białegostoku i ościennych gmin mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ws. OZE

autor: Edyta Wołosik

17.05.2021, 07:06, akt. 12:52

Mieszkańcy Białegostoku i dziewięciu ościennych gmin (m.in. Choroszczy, Supraśla i Czarnej Białostockiej) mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących odnawialnych źródeł energii.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Eksperci podpowiedzą, czy i jaka instalacja jest wskazana dla danej nieruchomości. Jest to możliwe dzięki projektowi "Dobra energia kluczem do sukcesu", który realizuje Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Jak mówi koordynatorka projektu - Katarzyna Poskrobko: "chcemy przekazać mieszkańcom wiedzę na temat instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła; wiemy, że zgłasza się do nich wiele firm i chcemy też podpowiedzieć, jak te firmy sprawdzać, czego oczekiwać, jakie stosować zabezpieczenia".

Mieszkańcy mogą bezpłatnie skorzystać z doradztwa w zakresie doboru ewentualnych odnawialnych źródeł energii, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jak mówi doradca energetyczny Marcin Sulkowski: "analizujemy potrzeby każdego gospodarstwa domowego, możemy podpowiedzieć, że tu wskazana jest fotowoltaika, a nie sprawdzą się np. pompy ciepła; podpowiemy też w kwestiach technicznych, jak taka instalacja powinna być zbudowana, jak dopilnować wykonawcę, aby ta instalacja przez lata służyła bezpiecznie i niezawodnie".

Doradztwo to jeden z elementów projektu "Dobra energia kluczem do sukcesu". Zaplanowano też szkolenia, warsztaty i konkurs. Zainteresowani mogą zgłaszać się do BOF-u. Szczegóły są też na stronie tego stowarzyszenia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:
57 mln zł z UE trafi do podlaskich gmin - to dofinansowanie na zakup i montaż kolektorów słonecznych

28.01.2021, 13:54

57 mln zł z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 dostanie 47 samorządów na wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii u mieszkańców. W czwartek (28.01) konkurs w tej sprawie rozstrzygnął zarząd województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok