Radio Białystok | Wiadomości | Organizacje pozarządowe mogą zdobyć dotacje na działania wspierające mieszkańców Białegostoku

Organizacje pozarządowe mogą zdobyć dotacje na działania wspierające mieszkańców Białegostoku

autor: Edyta Wołosik

23.05.2021, 10:29, akt. 11:17

To pieniądze dla organizacji pozarządowych na działania wspierające mieszkańców.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Do podziału w dwóch konkursach ogłoszonych przez białostockich urzędników jest łącznie 100 tys. zł.


- W pierwszym możemy dofinansować tak zwane wkłady własne do różnych projektów - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. - Każda organizacja, która pozyska pieniądze na projekt spoza budżetu miasta, może ubiegać się o sfinansowanie wkładu finansowego do przedsięwzięć, które będą realizowane w tym roku. Mogą one dotyczyć różnych sfer tematycznych: ochrony zdrowia, polityki społecznej, edukacji, sportu, ochrony środowiska czy kultury i sztuki.


To już siódma edycja tego konkursu. Do tej pory wsparcie uzyskało ponad 40 inicjatyw. Nowością jest natomiast drugi konkurs umożliwiający organizacjom pozarządowym zakup usług i sprzętów ułatwiających osobom ze szczególnymi potrzebami dostęp do realizowanych działań.


- W jego ramach można zakupić różnego typu usługi i sprzęty umożliwiające im udział w projektach społecznych, np. tyflomapy wspomagające komunikację z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, pętle indukcyjne zapewniające kontakt osobom głuchym i niedosłyszącym. Pieniądze te można też przeznaczyć na dostosowanie strony internetowej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami - informuje Przemysław Tuchliński.


Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać się do tych dwóch konkursów do końca maja. Szczegółowe informacje są na stronie bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/konkursy-dla-organizacji-pozarzadowych.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni PiS apelują do prezydenta o wnioski o dofinansowanie inwestycji z KPO

11.05.2021, 14:24

Białostoccy radni PiS zaapelowali we wtorek (11.05) do prezydenta miasta o wykorzystanie unijnych pieniędzy m.in. w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W ich ocenie, miasto złożyło bardzo mało wniosków. "Każda potencjalna złotówka jest dla nas na wagę złota" - napisali w apelu.


Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył pieniądze na inwestycje w pięciu gminach

29.04.2021, 19:31

Wyremontowane będzie kino, biblioteka, powstaną miejskie bulwary i plac zabaw. 2,5 miliona złotych unijnego dofinansowania przeznaczył Zarząd Województwa Podlaskiego na inwestycje w pięciu gminach.


Ponad 50 dotacji na prace dotyczące ratowania podlaskich zabytków

2.05.2021, 13:03

Molenna w Wodziłkach, Pałac Branickich w Białymstoku, dawny klasztor Dominikanów w Różanymstoku czy meczet w Kruszynianach - znalazły się wśród 52 zabytków, które otrzymały dotację od podlaskiego konserwatora zabytków na prace konserwatorskie i restauracyjne.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok