Radio Białystok | Wiadomości | 15 lat więzienia za znęcanie się nad żoną i śmiertelne pobicie

15 lat więzienia za znęcanie się nad żoną i śmiertelne pobicie

autor: Marta Nazarko

27.05.2021, 19:37, akt. 20:24

Przez kilka lat znęcał się nad żoną, w końcu pobił ją tak dotkliwie, że zmarła.

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda


0:00
0:00
15 lat więzienia za znęcanie się nad żoną, które skończyło się jej śmiercią - relacja Marty Nazarko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

55-latek ze wsi Kalnica niedaleko Bielska Podlaskiego ma spędzić w więzieniu nie 12, ale 15 lat. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Chodzi o wydarzenia, do których doszło ponad półtora roku temu. Mężczyzna zawiadomił pogotowie, ale zapewniał, że to ktoś inny pobił żonę. Dlatego chciał uniewinnienia od tego zarzutu. Prokurator żądał kary 25 lat więzienia.

Jak mówiła sędzia Halina Czaban, dowody w tej sprawie są przytłaczające i świadczą o tym, że oskarżony znęcał się nad żoną już od 2016 r. Wszczynał awantury, wyzywał, kazał też żonie pisać pamiętnik, w którym pod jego dyktando w wulgarny sposób opisywała rzekome kontakty seksualne z innymi mężczyznami. Zastraszona była i żona, i córka.


- Córka udawała, że jest po stronie ojca, bo zawsze się go bała, a mama bała się przeraźliwie. Z zeznań policjanta wynika, że jeszcze w życiu tak zastraszonej kobiety nie widział i moment, kiedy wycofała procedurę niebieskiej karty ewidentnie o tym świadczy - mówiła sędzia.


Sędzia wskazywała również, że rzadko kiedy w przypadku pobicia ze skutkiem śmiertelnym obrażenia są tak rozległe. Były w zasadzie na całym ciele kobiety.

Mężczyzna dokuczał też sąsiadom. Ponadto wywiózł do lasu i pobił mężczyznę, którego podejrzewał o romans z żoną. Jak mówiła sędzia Halina Czaban, sąd poważnie rozważał, czy nie wymierzyć kary 25 lat więzienia - ostatecznie podwyższył karę do 15 lat.


- Wyliczyliśmy, że w momencie odbycia 15 lat kary pozbawienia wolności oskarżony będzie miał 71 lat. Być może ten okres 15 lat pozbawienia wolności wyciszy na tyle oskarżonego, że nigdy nikt nie będzie przez niego równie mocno upokorzony i skrzywdzony - podkreśliła sędzia.


Wyrok jest prawomocny.| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


12 lat więzienia za znęcanie się nad żoną i doprowadzenie do jej śmierci

6.11.2020, 16:56

Na 12 lat więzienia skazał w piątek Sąd Okręgowy w Białymstoku 54-letniego mężczyznę oskarżonego m.in. o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną, a ostatecznie spowodowanie u niej takich obrażeń, które doprowadziły do śmierci. Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura chciała kary 25 lat więzienia.


Po 15 lat więzienia za zabójstwo staruszki w Czarnej Białostockiej

30.09.2020, 17:44

Na kary po 15 lat więzienia skazał w środę (30.09) Sąd Okręgowy w Białymstoku dwóch młodych mężczyzn oskarżonych o zabójstwo 80-letniej mieszkanki Czarnej Białostockiej, którą chcieli okraść. Prokuratura żądała kar po 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.


Białostocki sąd skazał młodego mężczyznę na 6 lat więzienia za napaść na dwie starsze kobiety

15.10.2019, 16:45

Na 6 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Białymstoku młodego mężczyznę, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa ciotek swojej żony. Sąd przyjął, że sprawca dobrowolnie odstąpił od zamiaru uduszenia obu kobiet; skazał go jedynie za obrażenia, których doznały starsze panie.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok