Radio Białystok | Wiadomości | Kolejny odcinek drogi w okolicach jeziora Wigry zostanie wyremontowany

Kolejny odcinek drogi w okolicach jeziora Wigry zostanie wyremontowany

autor: Marta Sołtys

1.06.2021, 19:37, akt. 20:49

To kolejny fragment wartej 9,5 mln zł inwestycji w gminie Nowinka przekazany do budowy. We wtorek (1.06) podpisano umowę z wykonawcą półkilometrowego odcinka między drogą Ateny-Bryzgiel a miejscowością Monkinie na trasie do Macharc.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys


Prace w tym miejscu mają rozpocząć się po wakacjach. Jak podkreślał starosta augustowski Jarosław Szlaszyński, jest to ważny odcinek drogi dla mieszkańców trzech powiatów, ale również dla turystów:


To przebudowa drogi, która łączy trzy powiaty: augustowski, suwalski i sejneński. Powstanie odcinek z Nowinki do Podnowinki wraz z przebudową mostu. Następnie będziemy kontynuować wyremontowany w zeszłym roku fragment szosy z Aten aż do Bryzgla i później do Płociczna oraz odcinek w stronę Szosy Sejneńskiej na Macharce. Będzie to w sumie ponad 16 km powiatowej drogi o wysokim standardzie - podkreśla starosta augustowski.


Połowę kosztów starostwo uzyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałą część pokryje powiat augustowski, województwo podlaskie oraz gminy Nowinka i Suwałki. Jak mówił poseł Jarosław Zieliński, inwestycja ta jest możliwa tylko dzięki dobrej współpracy samorządów na wszystkich szczeblach:


Tych potrzeb inwestycyjnych jest bardzo dużo i są one po kolei realizowane. Na te prace mieszkańcy czekali przez lata. Często już mamy do czynienia ze współpracą wielostronną. Jeżeli mówimy jednak o współpracy rządowo-samorządowej to na ogół mamy na myśli fundusze rządowe wspierające dany samorząd. Coraz częściej jednak do tej współzależności dołączają również inne szczeble samorządu terytorialnego. Zwykle jest tak, że połowę środków przekazuje budżet państwa - mówi Jarosław Zieliński.


Na odcinku Ateny-Bryzgiel wykonano już dużą część prac. Natomiast cała droga aż do Płociczna będzie gotowa do wakacji.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podpisano umowę ws. budowy obwodnicy Sztabina

28.05.2021, 18:47

Za około 140 mln zł brutto firma Budimex SA zaprojektuje i zbuduje obwodnicę Sztabina na odcinku DK8 Białystok-Augustów. W piątek 28 maja w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisano umowę w tej sprawie.


Ponad 13 mln zł z subwencji ogólnej ministerstwa infrastruktury na drogi w Podlaskiem

23.05.2021, 13:54

Ponad 13 mln zł z subwencji ogólnej w dyspozycji ministra infrastruktury trafi do samorządów w Podlaskiem na inwestycje drogowe - poinformował w niedzielę (23.05) na konferencji prasowej w Białymstoku szef PiS w regionie, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.


Augustowski Obywatelski Komitet Protestacyjny ponownie sprzeciwia się budowie południowej obwodnicy miasta

21.05.2021, 13:35

Członkowie Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego po raz kolejny sprzeciwiają się budowie południowej obwodnicy miasta.


Wyremontowana zostanie ważna dla mieszkańców i turystów droga

21.05.2021, 12:14

Wczoraj (20.05) w nadwigierskim Bryzglu (gmina Nowinka) oficjalnie podpisano umowę na remont 13-kilometrowego odcinka Płociczno - Bryzgiel - Ateny. Na inwestycję złożyło się m.in. kilka samorządów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATRfot. Marta Sołtys
AUGUSTÓW
10.08.2022, 12:55, akt. 13:10

W Augustowie powstał kolejny mural

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok