Radio Białystok | Wiadomości | W BCO powstała poradnia dermatologii i wenerologii

W BCO powstała poradnia dermatologii i wenerologii

autor: Renata Reda

15.06.2021, 12:32, akt. 12:38

To pierwsza tego typu poradnia w regionie, w której pacjent trafi od razu pod opiekę chirurga onkologa i dermatologa. W Białostockim Centrum Onkologii powstała poradnia dermatologii i wenerologii. Placówka podpisała właśnie umowę z NFZ.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda


0:00
0:00
W BCO powstała poradnia dermatologii i wenerologii - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pacjenci, którzy chcą się zapisać do poradni, muszą mieć skierowanie na przykład od lekarza rodzinnego. Tutaj będą mogli od razu mieć usuniętą zmianę na skórze. Zgłaszać się mogą osoby z całego regionu.

Poradnię traktujemy jako preselekcyjną, do której pacjenci będą mogli zgłaszać się z wszystkimi zmianami. Do tej pory taka poradnia nie funkcjonowała, dlatego też nasi chirurdzy w ramach swojego kontraktu, w ramach swoich świadczeń takich pacjentów przyjmowali. Chcielibyśmy, żeby ta poradnia była dedykowana do tych pacjentów, którzy mają takie zmiany, które w ocenie chirurgów są zmianami na tyle łagodnymi, bądź też zmianami, które można operować, czy też można wykonywać zabiegi w warunkach ambulatoryjnych. Dla nas jest to bardzo ważne miejsce, ponieważ pacjent musi mieć świadomość, że każda zmiana może być zmianą łagodną, bądź też może stanowić zagrożenie i o tym będą już nasi lekarze decydować. Otwarci jesteśmy na pacjentów całego województwa podlaskiego - mówi dyrektor BCO Magdalena Borkowska.


Do poradni mogą zgłaszać się pacjenci zaniepokojeni zmianami na skórze i ci, którzy już przeszli chorobę nowotworową.


Bardzo się cieszę z powstania przy Białostockim Centrum Onkologii poradni dermatologicznej i zacieśnienia współpracy między chirurgią onkologiczną i dermatochirurgią onkologiczną. W naszej poradni chcemy się skupić i na pacjentach chirurgów onkologów, którzy już są po leczeniu nowotworów skóry, gdyż u nich jest zwiększone ryzyko rozwoju kolejnego nowotworu skóry, jak również na pacjentach, którzy są zaniepokojeni swoimi zmianami i po prostu chcą sprawdzić, czy jest to zmiana łagodna, czy złośliwa. Chcemy skupić się na leczeniu i diagnostyce tych najwcześniejszych stadiów i czerniaka, i czerniakowych raków skóry. Wykrycie czerniaka w najwcześniejszym stadium daje nam prawie stuprocentowe wyleczenie. Do tej pory w województwie podlaskim nie istniało takie centrum koordynujące i chirurgią onkologiczną, i dermatologią, tak naprawdę jesteśmy pionierami w tym zakresie - mówi specjalista dermatologii i wenerologii Marta Koper.


Specjaliści w poradni będą przyjmować w piątki w godzinach 8:00 -14:00. Do poradni dermatologicznej wymagane jest skierowanie, które może wystawić lekarz rodzinny lub lekarz innej specjalizacji. Poza poradnią dermatologii i wenerologii w BCO zakontraktowane zostały przez NFZ także poradnie genetyczna i endokrynologiczna.


W najbliższy czwartek 17 czerwca rozpoczyna się Tydzień Świadomości Czerniaka. W Białostockim Centrum Onkologii będzie można wówczas skorzystać z bezpłatnych badań.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostockie Centrum Onkologii z certyfikatem "Szpital bez bólu"

10.06.2021, 20:43

Pacjenci mają szybciej dochodzić do zdrowia, a zabiegi mają być jak najmniej bolesne. Specjalne procedury wprowadziło Białostockie Centrum Onkologii. Jego pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia.


Pierwsze zabiegi urologiczne z wykorzystaniem lasera holmowego w BCO

29.04.2021, 10:53

Trzech pierwszych pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii miało w czwartek (29.04) operacje przy użyciu lasera holmowego.


W Białostockim Centrum Onkologii powstała Pracownia Wirusologii Molekularnej

7.04.2021, 17:49

Szybka diagnostyka różnych wirusów - choć na początek tylko koronawirusa - będzie możliwa w Pracowni Wirusologii Molekularnej, która od czwartku (8.04) zacznie działać w Białostockim Centrum Onkologii - podała placówka.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok