Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie Centrum Onkologii z certyfikatem "Szpital bez bólu"

Białostockie Centrum Onkologii z certyfikatem "Szpital bez bólu"

autor: Renata Reda

10.06.2021, 20:43, akt. 20:55

Pacjenci mają szybciej dochodzić do zdrowia, a zabiegi mają być jak najmniej bolesne. Specjalne procedury wprowadziło Białostockie Centrum Onkologii. Jego pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Białostockie Centrum Onkologii z certyfikatem "Szpital bez bólu" - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dzięki temu placówka, jako jedna z nielicznych w regionie, otrzymała certyfikat "Szpital bez bólu". Takie wyróżnienie ma ponad 200 szpitali w Polsce. Oznacza ono, że w tych placówkach wprowadzono odpowiednie standardy uśmierzania bólu.

Białostockie Centrum Onkologii wdrożyło monitoring natężenia bólu i leczenia bólu u wszystkich pacjentów pooperacyjnych. - Nasi pacjenci informowani są o stosowanych metodach uśmierzania bólu, otrzymują także materiały informacyjne - mówi dyrektorka BCO Magdalena Borkowska. - Kompleksowe leczenie w Białostockim Centrum Onkologii, jakość świadczonych usług to priorytet BCO, obok walki z bólem.


- Uzyskanie przez szpital lub oddział certyfikatu "Szpital bez bólu" jest ważną informacją dla naszych pacjentów, że w naszym szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego lub/i leczenie bólu przewlekłego związanego z chorobą podstawową prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia. Certyfikat ten jest obiektywnym dowodem na to, że nasze standardy leczenia bólu są dobre. Prawidłowe leczenie bólu skraca pobyt w szpitalu pacjenta, podnosi komfort leczenia. W mojej ocenie świadomość, że nie będzie bolało albo będzie bolało mało i znośnie wpływa bardzo na poczucie bezpieczeństwa pacjenta. Staramy się obalić popularny mit, że choroba nowotworowa musi boleć, a przecież nie musi - podkreśla lek. Andrzej Drwal z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii BCO.


Certyfikat przyznawany jest na trzy lata. Po tym okresie szpital będzie musiał ponownie wykazać, że spełnia normy pozwalające posługiwać się takim dokumentem.

BCO jest jedyną w województwie podlaskim wysokospecjalistyczną placówką zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych. W centrum funkcjonuje Specjalistyczny Szpital Onkologiczny z pięcioma oddziałami stacjonarnymi, w których rocznie leczonych jest średnio ponad 9 tys. pacjentów. Ze specjalistycznych porad w ubiegłym roku skorzystało ponad 100 tys. osób.

Certyfikat "Szpital bez bólu" w Podlaskiem mają jeszcze między innymi Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku i szpital w Bielsku Podlaskim. Certyfikaty przyznawane są w ramach programu zainicjowanego w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital miejski im. PCK w Białymstoku otrzyma 2,9 mln zł z UE

17.05.2021, 11:23

2,9 mln zł z UE dostanie prowadzony przez samorząd Białegostoku szpital miejski im. PCK w Białymstoku na doposażenie w walce z COVID-19. Między innymi będzie kupiony tomograf komputerowy i ambulans, a także przyłóżkowy aparat RTG.


Trzy podlaskie szpitale dostaną ponad 22 mln zł na sprzęt medyczny i modernizację

9.04.2021, 12:45

22,6 mln zł z UE na zakup sprzętu medycznego i modernizacje dostaną trzy podlaskie szpitale: Białostockie Centrum Onkologii, szpital wojewódzki w Białymstoku i szpital w Wysokiem Mazowieckiem - zdecydował zarząd województwa podlaskiego. Powstaną też nowe poradnie.


W Białostockim Centrum Onkologii powstała Pracownia Wirusologii Molekularnej

7.04.2021, 17:49

Szybka diagnostyka różnych wirusów - choć na początek tylko koronawirusa - będzie możliwa w Pracowni Wirusologii Molekularnej, która od czwartku (8.04) zacznie działać w Białostockim Centrum Onkologii - podała placówka.


W BCO zawisł "Dzwon Zwycięstwa". Jego dźwięk ma oznaczać koniec leczenia

30.03.2021, 15:20

Pacjenci Białostockiego Centrum Onkologii, którzy zakończyli leczenie, będą mogli symbolicznie uderzać na znak radości w "dzwon zwycięzcy", by dzielić się optymizmem z tymi, którzy się leczą, wspierać ich i dawać im nadzieję.


Wcześnie wykryty rak piersi szansą na wyleczenie - przypominają lekarze w Dniu Kobiet

8.03.2021, 17:05

Wcześnie wykryty rak piersi to szansa na całkowite wyleczenie, dlatego panie powinny się regularnie badać, jednak pandemia to utrudniła, na badania przychodziło w 2020 r. znacznie mniej pań – mówili w poniedziałek (8.03) specjaliści z Białostockiego Centrum Onkologii (BCO) na konferencji o leczeniu raka piersi.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok